in ,

Kırpınar’dan Aksoy’a: “5 yılı tamamlayamaz demiştim”

İYİ Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, “Daha önce belediye başkanı ile ilgili ‘Beş yılı tamamlayamaz’ gibi bir ifade kullanmıştım” dedi

kirpinardan-aksoya-5-yili-tamamlayamaz-demistim

İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Menemen Belediyesi’ne düzenlenen “ihaleye fesat karıştırma, rüşvet ve tehdit” operasyonu ile ilgili olarak ilginç bir itirafta bulundu. Kırkpınar, “Biz Millet İttifakı olarak CHP ile yerel seçimlerde de ittifak yaptık. Menemen Belediye Başkanı ile ilgili çok fazla bir şey söyleyemem. Daha önce belediye başkanı ile ilgili ‘Beş yılı tamamlayamaz’ gibi bir ifade kullanmıştım” dedi.

İYİ PARTİLİ İSİMLER

Menemen İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, geçtiğimiz Cuma sabahı CHP Genel Merkezi tarafından ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen ve daha sonra partisinden istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve aralarından yardımcılarının da bulunduğu 26 ismi kişiyi bir operasyonla gözaltına almıştı. İhaleye fesat karıştırma ve tehdit, rüşvet, zimmet, görevi kötüye kullanma iddiası ile Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile birlikte gözaltına alınanlar arasında, Başkan Yardımcısı Mehmet C., Mali İşler Daire Başkanı Mustafa İ., Satın Alma Müdürü Teoman T., muhasebe Müdürü Nagehan K., Fen İşleri Müdürü Gazi K., Şantiye Şefi Kenan Y. ile bazı hurda firmaları sahipleri ile bazı belediye personelinin ifadelerinin alınmasına bugün başlanacak. Gözaltı listesinde, İYİ Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı Oğuzhan Y. ile İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Karabağlar Belediye Meclis Üyesi Tarkan Fikret Tarkan Ç. de yer aldı. Polis ayrı soruşturma kapsamında İYİ Parti Karabağlar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ç. ve babasını da gözaltına aldı. İl yöneticileri Gökhan U., Oğuzhan Y. De gözaltına alınanlar arasında bulunuyor. İYİ Partili isimlerin hurda satışı işiyle bağlantılı olduğu iddiasıyla soruşturmaya dahil edildiği öğrenildi.

“AÇIKLAMA YAPACAĞIZ”

İYİ Parti İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar, Menemen Operasyonu’na ve adları karışan partisine mensup isimlerle ilgili olarak şunları söyledi: “Biz Millet İttifakı olarak CHP ile yerel seçimlerde de ittifak yaptık. Menemen Belediye Başkanı ile ilgili çok fazla bir şey söyleyemem. Daha önce belediye başkanı ile ilgili ‘Beş yılı tamamlayamaz’ gibi bir ifade kullanmıştım. İYİ Partili yöneticiler hakkındaki süreci de yakından takip ediyoruz. Aslında birçok şeyi kamuoyuna yansıdığı kadarıyla biliyoruz. Gözaltı işlemlerini bizler de herkes gibi öğrendik. Konu savcılığa intikal etmiştir. Bundan sonra ne olur ne yapılır, nasıl bir karar çıkar bilemiyoruz. Süreci takip edeceğiz. Bu konuyla ilgili en kısa sürede de açıklama yapılacaktır.”
Yağmur GÜLÜ

erdogandan-bulent-arinca-yanit-verdi-fitne-atesi-yakilmaya-calisildigini-goruyoruz

Erdoğan’dan Bülent Arınç’a yanıt verdi: Fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyoruz

ceren-damarin-katilinin-dedesi-esegi-bastan-cikarir-sipanin-oynamasi

Ceren Damar’ın katilinin dedesi: ‘Eşeği baştan çıkarır sıpanın oynaması’