in ,

‘Kısıtlı özgürlük ülkesi olduk!’

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, sosyal medyaya getirilmek istenen önlemlerin, ülkeye yapılacak yatırımların geri çekilmesine neden olabileceğine dikkat çekti

chpli-sertel-halkbankasinda-kadinin-adi-yok

Sosyal medya hesapları üzerinden Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Esra Albayrak‘a yönelik çirkin saldırıların ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla bu alanda düzenleme yapılmasına karar verilmesi yeni tartışmalara neden oldu. CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, yaşananların yalnızca sanal mecrada değil aynı zamanda ekonomik anlamda da ülke koşullarını kötü etkilediğini ifade ederek, “Son günlerde Volkswagen, Manisa’da kurmayı planladığı yatırımı durdurdu. Vazgeçti ve Slovenya’ya aldı. 1 milyar dolarlık bir yatırımdı. İnsanlara iş ve aş olacaktı. 130 bin araba üretilecekti Türkiye’de. Bu büyük yatırım ne yazık ki Türkiye’yi terk etti. Bu ülkeye yapılan en büyük kötülük değil mi? Ekonomi ve işsizlik bu durumdayken, Cumhurbaşkanı bu terk edilişten sorumlu değil mi?” dedi.

‘SANDIKTA SORAR’

Türkiye’nin bu tarz hukuksal değişimlerle daha iyi bir hale gelmeyeceğini belirten Sertel, “Türkiye’de demokrasiyi ortadan kaldıranlar, sosyal medyada insanların yazışmalarını biz kontrol etmeliyiz diyenler, whatsapp konuşmalarının içine bakmalıyız diyenler, Türkiye’yi özgürlükler ülkesiyken kısıtlı özgürlükler ülkesi haline getirdiler. Daha da kötü hale getirilmeye çalışılıyor. Bu kötülükler Türkiye’ye yapılmış kötülükler. Sosyal medyayı yasaklamak ve önlemekle kendilerini kurtaramazlar. Herkesi eve kapatsalar yine kurtaramazlar. Sandık geldiğinde halk bunun hakkını soracak” diye konuştu.

Rana Beyza Öztürk / Özel Haber

binlerce-ogretmen-adayi-atama-bekliyor

Binlerce öğretmen adayı atama bekliyor

dolunay-izmirde-boyle-goruntulendi

Dolunay İzmir’de böyle görüntülendi