in ,

Kıyı tasarımda sıra Mavişehir’de

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Mavişehir sahilinin düzenlenmesi için kolları sıvadı. A’dan Z’ye yapılacak çevre düzenlemesi ile bambaşka bir sahil ortaya çıkacak

kiyi-tasarimda-sira-mavisehirde

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kentin sahil alanlarında sürdürdüğü kıyı tasarım çalışmalarında Pasaport, Konak, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı, Karşıyaka, Bostanlı, Bayraklı, Sahilevleri ve Narlıdere’nin ardından sıra Mavişehir’e geldi. Sahilde yapılacak birinci etap yenileme çalışmaları yaklaşık 3 ayda tamamlanacak.

ÜÇ AY SÜRECEK

17 Ocak tarihinde yapılacak ihalenin ardından projeye start verecek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi çalışmaları toplam 75 gün içerisinde tamamlayarak, Mavişehir sahilini yenilenmiş görünümüyle İzmirlilerin kullanımına sunacak. Proje kapsamında toplam 1100 metrekare alanda yeşil alan ve peyzaj düzenlemesi yapılacak, yayalar için yeni yürüyüş yolları inşa edilecek. Sahile renk katacak çalışmalarla, tüm alanın altyapısı da yenilenecek ve kıyı şeridi boyunca çevreci enerjiye sahip otomatik aydınlatma sistemleri yerleştirilecek.

DEV GÖLGELİKLER

Dinlenme alanlarında ayrıca iki adet dev gölgelik sistemi de (pergole) inşa edilecek. Ahşap seyir terasları, oturma gurupları ve yürüyüş yollarıyla renklenecek sahilde yapılacak ek dolgu sayesinde mevcut zemin de güçlendirilecek. Bostanlı sahilinde geçtiğimiz yıl tamamlanan kıyı tasarım projesinin devamı niteliğindeki çalışmalar tamamlandığında, bölgenin devamında Çiğli’ye kadar uzanan sahil şeridinde de ikinci etap çalışmaları gerçekleştirilecek.

Erman Şentürk / Özel Haber

sehitlerimiz-var

Bakanlık’tan acı haber: 4 askerimiz şehit oldu

izmir-bir-kez-daha-iyilikte-turkiyeye-ornek-olacak

İzmir bir kez daha iyilikte Türkiye’ye örnek olacak!