in ,

Kızılay Karşıyaka 1500 kişiye aşure dağıttı

Türk Kızılay Karşıyaka Şubesi Muharrem Ayı nedeniyle 1500 kişilik aşure dağıttı

Karşıyaka Kaymakamlığı ve Türk Kızılay Karşıyaka Şubesi tarafında Karşıyaka Hükümet Konağı bahçesinde düzenlenen programda Hilal amblemli aşure kazanından vatandaşlara aşure dağıtıldı.
Programa İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ercan Kaçanoğlu, İlçe Nüfus Müdürü Ertuğrul Öcek, Karşıyaka Muhtarlar Derneği Başkanı Fuat Pusat ile muhtarlar, KASİAD Başkanı Süleyman Özsakallı, KARİŞ-KAD Başkanı Nil Güneri ve resmi kurum yöneticileri katıldı.
Daha sonra programa katılan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, İl Başkan Yardımcısı İsmail Çiftçioğlu, AK Parti Karşıyaka İlçe Başkanı Didem Keseli KAMİAD Başkanı Ahmet Akyüz de aşure kazanından vatandaşlara aşure dağıttı.
Türk Kızılay Karşıyaka Şubesi Başkanı Kamil Karadeniz, Muharrem Ayı nedeniyle bu programı düzenlediklerini belirterek şunları söyledi. “Muharem ayı nedeniyle her yıl düzenlediğimiz aşure etkinliğimizi düzenledik. Yaklaşık bin beş yüz kişilik aşure dağıtımımız oldu. Etkinliğimize teşrif eden yöneticilerimize ve dostlarımıza teşekkür ederim.”

İçişleri Bakanlığı: “2’si yeşil kategoride, 3 bölücü örgüt mensubu etkisiz hale getirildi”

Türkiye Tiyatro Buluşması Foça’da düzenlenecek