in ,

Kocabaş: Ankara ve İstanbul’un rövanşını alacağız…

AK Parti İzmir İl Teşkilat Başkanı Kocabaş, parti içi çalışmalarını anlattı, kongre sürecini, “Tabanda oluşturduğumuz algı çok pozitif” sözleriyle değerlendirdi

nail-kocabas-rovans-alacagiz

AK Parti İzmir’de olağan kongre süreci, mahalle delege seçimleriyle birlikte başladı. Seçimlerin gayet yoğun bir katılımla gerçekleştiğini belirten AK Parti İl Teşkilat Başkanı Nail Kocabaş, Ege Telgraf’a konuştu. Üyelerin sandığa giderek oy verme görevlerini yerine getirdiğinin altını çizen Kocabaş, “İlçe başkanlarımız da süreç hakkında hassas davranarak, işlerin sağlıkla yürümesini sağlıyor. Lokmalar, pilavlar dağıtılıyor. Seçim havasından ziyade şölen havasında bir süreç yaşandığını söyleyebiliriz” dedi.

 

“Tabanda pozitif algı”

Bayındır, Dikili, Urla ve Bergama’da delege seçimlerinin tamamlandığını belirten Kocabaş, “Bugün ve yarın gerçekleşecek delege seçimlerinde yaşananları daha iyi değerlendirme fırsatı bulabiliriz. İl Başkanımız Kerem Ali Sürekli’nin başlattığı üye ziyaretlerinin olumlu yankılarını görüyoruz. Biliyorsunuz ki, tüm Türkiye’de bir ritüel oldu; İstanbul da, Ankara da üye ziyaretleri yapıyor. Genel Başkan Yardımcımız Erkan Kandemir’in yaptığı bu çalışma örnek teşkil etti ve birçok il teşkilatına bu konuda talimatlar verildi. Kerem Ali başkanımızın siyasetteki 30 yıllık deneyimiyle yürütülen çalışmaların teşkilatımıza inanılmaz bir fayda sağladığı görüşündeyim. İl danışma kurulu toplantısında inanın, üyelerimiz salona sığmadı… Bugüne kadar yaklaşık 15 bine yakın üyeyi evinde ziyaret ettik. Bunun çevreye sirayeti 100 belki 200 bin kişiyi bulacak. İnsanlar buna dikkat etti, önemsedi. ‘İl Başkanı üyeleri ziyaret ediyor’ dediler. Aslında sadece üyeleri ziyaret etmiyor. İlçedeki kurucular, ilçe başkanlarını, kadın ve gençlik kollarını, orada en uzun süre görev yapan mahalle başkanlarını ziyaret ediyor. Bu çalışmanın tabanda oluşturduğu algı çok pozitif” ifadelerini kullandı.

“Sandığa yansıyor”

Teşkilat başkanlığının mahalle başkanlarını evinde veya işyerinde ziyaret etmeye başladıklarını da sözlerine ekleyen Nail Kocabaş, “İzmir’de tabana dokunan, onların sorunlarını dinleyen ve çözen her türlü çalışmanın altına imza atıyoruz. Belki kendimizi çok iyi anlatamıyoruz, çok iyi reklam yapamıyoruz ama çok olumlu bir algı oluşturduğumuzun farkındayız. Delege seçimlerinde de bu çalışmalarımızın aynı il danışma kurulunda olduğu gibi sandığa yansıdığını gözlemliyoruz. Aynı şeyi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın İzmir ziyaretinde de gördük. Yağmurlu bir günde insanların ona koşması sadece bir tesadüf değil. Bunda hem partimizin başarısı hem de Kerem Ali başkanımızın çalışmaları etkili” dedi.
“Genel Başkanımız ve İzmir Milletvekilimiz Hamza Dağ ve Kerem Ali başkanın verdiği ortak kararla geçtiğimiz aylarda sandık bazlı çalışmalara başladık” diyen Kocabaş, “Kendi sorumlu olduğumuz sandık bölgelerine ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Artık sadece üye değil, seçmen ziyareti de yapıyoruz. Onların gönüllerine dokunmaya da çalışıyoruz. Bu zamana kadar yalnızca üyelerimiz ve mahalle başkanlarımızla yani kendi teşkilatımızla hemhal olmuştuk. Ancak şimdi, bütün İzmir ile hemhal olacağız. Çok iyi şeyler olacağına inancımız tam. Güçlü kadrolarımızla 2024’te İstanbul’un ve Ankara’nın rövanşını İzmir’den alacağız” diye konuştu.

Yağmur Gülü – Özel Haber

buca-belediyesi-erhan-kilic

Başkan Kılıç’tan mahalle turları

davutoglundan-bakan-cavusogluna-asi-tepkisi

Davutoğlu’nun partisinden ilginç ilk tweet