Berna Sever / EGE TELGRAF- Konak Belediye Başkanı Nilüfer Çınarlı Mutlu, seçim döneminde verdiği sözü tutarak emekli lokalinin uzun bekleyişten sonra açılışını gerçekleştirdi. "Seçim vaatlerimizi adım adım hayata geçiriyoruz. İlk 100 gün içinde gerçekleştirmeyi planladığımız emekli lokali projesi bugün tamamlandı ve adını 'Mutluluk Kahvesi' koyduk. İşletmesini belediyemize ait İZBEL şirketi üstlendiği bu mekanda, emeklilerimiz için sadece çay ve kahve içmeyi değil, aynı zamanda sosyalleşmelerini de sağlamayı hedefledik. Mekanımızda açık kütüphane ve atölyeler gibi olanaklar da sunarak emekli komşularımızın kaliteli vakit geçirmelerine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz" dedi.

Çiğli ve Karşıyaka tramvay hatlarında aktarmasız ulaşım dönemi başlıyor Çiğli ve Karşıyaka tramvay hatlarında aktarmasız ulaşım dönemi başlıyor

Whatsapp Image 2024 07 04 At 13.30.40

‘SOSYALLEŞMEYE DE YARAYACAK’

Başkan Mutlu, açılış sırasında yaptığı konuşmada emeklilerin yaşam kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirterek, "Emeklilerimiz, düşük gelirler nedeniyle zamanlarını geçirebilecekleri uygun mekanlardan mahrum kalmış durumda. Mutluluk Kahvesi'nde fiyatların uzun süre değişmeyecek olmasıyla birlikte, bu mekanın sadece bir kahve içmek değil, aynı zamanda sosyalleşmek için bir araya gelme noktası olacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ege Telgraf