in ,

“Konak giderek kan kaybediyor!”

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, ilçenin en önemli iki sorununun kentsel dönüşüm ve imar planları olduğunu söyledi, “Bu işi ancak biz çözeriz” dedi

konak-giderek-kan-kaybediyor

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Ege Telgraf’a önemli açıklamalar yaptı. AK Parti teşkilatı olarak hedeflerinin, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın talimatları üzerine “Girilmedik sokak, çalınmadık kapı ve sıkılmayan el bırakmakam” olduğunu ifade ederek, “2019 seçimlerinden sonra yeni bir seçim varmış gibi sürekli çalışmalarımıza devam ediyoruz. Son 1 yıldır bu çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Haftada 3 defa mahalle buluşmaları gerçekleştiriyoruz. 113 mahallemizin hepsinde buluşmalarımızı gerçekleştirecez. Sokakta kurduğumuz AK Nokta stantları il vatandaşlarımıza 2023 seçimleri için hedeflerimizi anlatıyoruz. Aynı zamanda kafalarına takılan sorulara cevap vererek en iyi şekilde hizmetlerimizi gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan çok olumlu dönüşler alarak, motive olarak çok daha büyük aşkla davamızı yütürüyoruz. Aşk ile çalıştığımız bu dava yolunda hizmetlerimizin karşılığını 2023 yılında konakta 1’nci parti olarak halkımızla birlikte alacağız” dedi.

Konak’ın her geçen gün kan kaybettiğini, en büyük sorunların başında ise kentsel dönüşüm ve imar planlarının geldiğini kaydeden Başdaş, “AK Parti olarak yaptığımız ve yapacağımız plan ve projeleri yaptırtmamak için ellerinden geleni yapıyorlar. 2021 senesinde Çevre, Şehircilik Ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Yeşildere Mahallesi’nden geçerken İzmir’e yakışmayan manzarayı görünce 2 etaplı 500 bin konut projesi yapıp ilçemizi güzel bir görünüme kavuşturmanın sözünü vermişti. Fakat 30 yıldır bir çivi bile çakmayan belediye 2026 Expo’sunu Yeşildere’de yapmaya karar verdi. Amaçları ancak projeyi baltalamak. Belediye istese de istemese de AK Parti olarak kentsel dönüşümü Konak’ta başlatacağız” diye konuştu.

5 GÖMLEK BÜYÜK GELDİ!’

Konak Belediyesi’nin çalışmalarını da değerlendiren Başkan Başdaş, “CHP tarafından yönetilen Konak 30 yıldır kaybediyor. 14 yılda Konak ilçesinden 74 bin insan göç etti. Bu belediyenin nasıl çalıştığının bir göstergesi. Ben hiç hizmet edilen yerden insanların göç ettiğini duymadım ve görmedim. İzmir’in bütün ilçeleri göç alırken Konak İzmir’in merkezi olduğu halde göç veriyor. Türkiye’nin neresinde olursanız olun İzmir deyince insanların; aklına Saat Kulesi, Kemeraltı, Kordon, gar, fuar ve Kadifekale diyecekler. Bu saydıklarımı ve daha fazlasını içinde bulunduran Konak’tır. Fakat beceriksiz bir yönetim yüzünden şu anda 30 ilçenin en gerisinde kalmış bir ilçeyiz. Konak Belediyesi’nin 800 milyonluk devasa bütçesi olmasına rağmen vatandaşımız 1 liralık hizmet alamıyor. Bu paranın nereye gittiğinin hesabını halkımız soracak. CHP belediyesi sınıfta kaldı. Karnesi çok kötü. Konak Sayın Abdul Batur’a 5 gömlek büyük geldi” iddiasında bulundu.

BİZ 20 OKUL YAPTIK”

AK Parti olarak son surat hizmetlere devam ettiklerini belirten Başdaş, “AK Parti olarak biz Konak’ta 20 tane okul yaptık ve bazı okulları yeniliyoruz. İki tane büyük stat yaptık. Konak Tünelleri’nin işlevinden bahsetmek bile istemiyorum. Siz düşünün… 5 tane yeni halı saha yaptık. Gençlik Spor Bakanlığımız yeni sahalar sözü verdi. Alsancak’ta kültür merkezi yapıyoruz. Bu kültür merkezi Türkiye’nin en büyüklerinden olacak. Cumhurbaşkanı’mızın teşrifleriyle yeni bir gençlik merkezi açılışı yaptık. İki yeni kapalı havuz için ihaleler yapılıyor. Bu yaptıklarımızın sadece bir bir kısmı. Peki belediye ne yapıyor? Konak’ta belediye hükümeti engelliyor” diye konuştu.

Sedat ARAZ/Özel Haber

Helikopter kazasında ölen Rus mühendis geçen yıl Denizli’de görev yapmış

alzheimer-hastaligina-dikkat-cekmek-icin-yuruduler

Alzheimer hastalığına dikkat çekmek için yürüdüler