in ,

Konak Kent Konseyi bilgisayarlarını öğrencilere açtı

Pandemi sürecinde uzaktan eğitime bağlanmak için bilgisayarı ya da interneti olmayan öğrencilere Konak Kent Konseyi kapılarını açtı

konak-kent-konseyi-bilgisayarlarini-ogrencilere-acti

Konsey bünyesindeki bilgisayar sayısını Konak Belediyesi‘nin de katkılarıyla arttırdıklarını belirten Başkan Hamit Mumcu ” kendi kullandığım bilgisayar da dahil olmak üzere bütün bilgisayarları öğrencilerimizin kullanımına açtık.” dedi.

Hükümetin pandemi sürecindeki performansının her alanda yeterli olmaktan uzak olduğunu belirten Mumcu “ekonomiden, sağlığa bütün alanlarda yetersiz kalınması içler acısı. Ancak merkezi hükümetin politikaları yetersiz diye köşemize çekilip bekleyemeyiz. Bu süreçte en ufak bir katkının bile insanlarımızın yaşamsal gereksinimleri için ne kadar önemli olduğu ortada. Eğitim politikalarının bıraktığı boşluğu da tek başına doldurmamız mümkün değil. Ancak imkanlarımızı zorlayarak çocuklara dokunmak, başka dokunmak isteyenlere de bir kapı aralamak istedik” diyerek sözlerini sürdürdü.

EBA‘ ya erişim için babasıyla çatıda komşularından internet hattı çekerken düşüp hayatını kaybeden Çınar Mert‘e de değinen Mumcu her çocuğunun eğitim olanaklarına eşit şartlarda erişim olanağının temel bir hak olduğunu dile getirerek “Başka Çınar’lar olmaması için kollektif çalışmalarımızı artıracağız” mesajını vererek konuşmasını sonlandırdı.

altin-ve-dovizde-yeni-rekor-ne-kadar-oldu

Altın ve dövizde yeni rekor! Ne kadar oldu?

ilhan-palut-hedefimiz-ligi-ilk-7-icinde-tamamlamak

İlhan Palut: “Hedefimiz ligi ilk 7 içinde tamamlamak”