in ,

Konak meclisinden ortak İdlib mesajı

Konak Belediyesi, İdlib şehitleri için ortak bildiri yayınlayarak tek yürek oldu

konak-meclisinden-ortak-idlib-mesaji

Başkan Abdül Batur idaresinde Mart ayındaki ilk meclis toplantısını gerçekleştiren Konak Belediyesi şehitlerin acısına ortak oldu. Meclis üyeleri 34 askerin yaşamını yitirdiği ve ülkeyi yasa boğan İdlib saldırısıyla ilgili ortak bildiri yayınlayarak, şehitler için başsağlığı diledi.

Meclis üyelerinin hazırladığı ve altında CHP, AK Parti, İYİ Parti ve MHP gruplarının imzası bulunan ortak bildiriyi CHP Grup Başkanvekili Mahmut Esat Arslan okudu. Şehitlerin yakınlarına baş sağlayan ve acıyı paylaştıklarını ifade eden Arslan, “Ateş düştüğü yeri yakar diyorlar ama ne yazık bu ateş 83 milyonun yüreğini yakmaktadır. Baştan beri söyledik ve söylemeye de devam edeceğiz, bizim Suriye topraklarına ve Ortadoğu bataklığına girmemiz doğru değildir. Önceki operasyonda hedef terör örgütleriydi ve göçün önlenmesiydi. Ama ne yazık ki bu durum bir savaş haline dönüşmüştür. Daha da vahimi bu gidiş daha da büyük acılara sebep olacaktır. Savaştan ziyade diplomatik çözümün ön plana çıkartılması çok daha doğru olacaktır. Savaş kandır, acı ve gözyaşıdır. Savaş bela demektir. Büyük Atatürk’ün “Yurtta barış dünyada barış” sözünü aklımızdan çıkartmamalıyız. Aynı ülkedeyiz ve siyasiler olarak aynı ortak kaderi paylaşıyoruz” dedi.

AK Parti adına söz alan meclis üyesi Hakan Yıldız ise CHP’den gelen açıklamada bazı sözlere tepki gösterdi ve şöyle konuştu: “Yapılan açıklamadaki bazı ifadeleri üzüntüyle karşıladık. Keşke bildirinin ruhunda kalsaydı. Çözümün siyaseten sürdürülmesini biz de temenni ediyoruz. 10 yıldır Suriye iç savaşında her türlü uluslararası hukuku işlettik. “Suriye’de ne işimiz var?” diye sormaktansa TBMM’den çıkan tezkerelere bakmak lazım. O bölgedeki terör sınırlarımıza sıçramasın diye, göçü önlemek için bu harekatlara giriştik. Acılarımızı siyasi kavgalara taşımayalım. Bugüne kadar teröre binlerce şehit verdik. Bir ölür bin doğarız. Bize karşı oynanan oyunlara karşı birlik olmalıyız.”

Yayınlanan deklarasyon için meclis üyelerine teşekkür eden Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da, “Birlik beraberliğe en çok ihtiyacımız olan dönemdeyiz. İktidarıyla, muhalefetiyle birlik ruhu ile bu acıyı atlatmak için çalışmalar yapılıyor. Devlet iki günde yıkılmaz. Vakur duruşu ile Türk Silahlı Kuvvetleri, Mehmetçiklerimiz ellerinden geleni yapıyor. Umarız kimsenin burnu kanamadan bu süreci atlatırız” diye konuştu.

Erman Şentürk

guc-birligi-guc-kadinda-dedi

Güç Birliği, ‘Güç kadında’ dedi

zam-sampiyonu-kabak-oldu

Patlıcanın tahtını kabak aldı