in ,

Konak’ın yardım TIR’ı Elazığ’a yola çıktı

Elazığ’da yaşanan ve Malatya başta olmak üzere çevre illeri de etkileyen deprem felaketinin ardından ülke çapında başlayan yardım kampanyalarına Konak da duyarsız kalmadı.

konakin-yardim-tiri-elaziga-gidiyor

Konak Belediyesi’nin eşya ve giysi deposu olan Bizim Ev ve Bizim Mağaza’nın binası önünden hareket eden TIR, geçmiş olsun dilekleri ile uğurlandı. Kısa süre önce Elazığ’a giderek depremin etkilerini yerinde inceleyen Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’da yardım TIR’ının yüklenmesini bizzat katıldı ve belediye çalışanları ile birlikte TIR’ı yükledi.

Depremden etkilenen vatandaşların acısını paylaştıklarını ve yaraları sarmak için kenetlendiklerini dile getiren Başkan Batur, “Konak’ta yola çıkarken ‘Birlikte Konak’ demiştik. Birlikteliğin gücüne inanarak hareket ettik. Zaten Şehrimizde uyguladığımız bu birlikteliği şimdi, deprem felaketiyle sarsılan Elazığ’a taşıyoruz. Elazığ’a giderek yaşananları yerinde gördüm, tüm Konak olarak yanlarında olduğumuzu bizzat dile getirdim, yaşanan zorlukları ve nelere ihtiyaç olduğunu birinci elden dinledim. Bugün buradan yola çıkan sadece TIR değil aynı zamanda Konaklıların birliktelik ve dayanışma duygusudur. Bu vesileyle bir kez daha depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, yakınlarını kaybedenlere başsağlığı diliyoruz” dedi.

Yardımlar TIR’a yüklendi

İlçede başlatılan yardım kampanyasına Konaklılar da yoğun ilgi gösterdi. Konak Belediyesi’nin eşya ve giysi yardımlarını yürüttüğü Bizim Ev ve Bizim Mağaza’da hazırlanan yatak, battaniye, nevresim takımı, kişisel hijyen ürünleri, bebek bezi ve maması, iç ve dış giyim, kışlık kıyafet, kaban, ayakkabı ve mont gibi ihtiyaç duyulabilecek tüm ürünler TIR’a yüklendi. Belediyenin hazırlıklarına ek olarak Konaklıların ulaştırdığı yardım malzemeleri de TIR’daki yerlerini aldı.

Konak’tan çifte destek

Konak’tan yola çıkan yardım TIR’ı, deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan ürünleri Elazığlılara ulaştırırken Tiyatro Günleri kapsamında, şubat ayında Konak Belediyesi etkinlikleri kapsamında sahnelenecek oyunların gelirleri de depremzedelere bağışlanıyor.

torbalida-deve-guresleri

Torbalı’da Deve Güreşi Festivali kortejle başladı

odemis-saglik-isleri

Ödemiş Belediyesi ‘önce sağlık’ diyor