Konak Belediyesi'nin Aziziye Semt Merkezi'nde düzenlenen İngilizce Konuşma Kulübü, çocuklara yaz tatillerini eğlenceli ve öğretici bir şekilde değerlendirme fırsatı sunuyor. Avrupa Dayanışma Programı kapsamında Pi Gençlik Derneği ile iş birliği içinde yürütülen bu program, 8-15 yaş arası çocuklara ücretsiz olarak İngilizce pratiği yapma imkanı sağlıyor. Anadili İngilizce olan gönüllü gençler, çeşitli oyunlar ve aktivitelerle çocukların dil becerilerini geliştiriyor. Bu etkinlik, ağustos ayı sonuna kadar her hafta pazartesi ve salı günleri olmak üzere haftada iki gün devam edecek.

Urla’da sokak hayvanlarına yönelik yasa teklifi protesto edildi Urla’da sokak hayvanlarına yönelik yasa teklifi protesto edildi

OYUNLARLA İNGİLİZCE PRATİĞİ

İngilizce Konuşma Kulübü'nün ilk haftasında, A1 ve A2 seviyesindeki çocuklar eğlenceli oyunlar eşliğinde İngilizce pratiği yaptı. Almanya ve Fransa'dan gelen gönüllü gençlerle birlikte oyunlar oynayan çocuklar, İngilizce cümleleri birbirlerine tercüme ederek iletişim becerilerini geliştirdi. Etkinlikte çok eğlendiklerini belirten çocuklar, yaz tatillerini İngilizce öğrenerek ve farklı kültürleri tanıyarak değerlendirdiklerini söyledi.

Konak Ingilizce 3

HEM EĞLENİP HEM ÖĞRENİYORLAR

Çocuklar, İngilizce Konuşma Kulübü sayesinde hem yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirdiklerini hem de dil becerilerini geliştirdiklerini ifade ediyor. "Burada pek çok İngilizce kelime öğreniyorum. Oyunlarla İngilizcemizi geliştiriyoruz. Yaz tatilimizi bu şekilde değerlendirmek daha güzel oluyor. Hem yeni arkadaşlar ediniyorum hem de farklı ülkelerden gelen hocalarla tanışıyorum. Derslerime katkı sağlaması için buraya geliyorum" diyerek etkinliğin faydalarını anlatıyorlar.

Kaynak: Bülten