in ,

“Konaklı vatandaşları hizmet belediyeciliğiyle tanıştıracağız”

AK Parti Konak İlçe Başkanı M. Sait Başdaş gündemi değerlendirdi. Her an sahada olduklarını belirten Başdaş, “Yarın bir seçim olsa hazırız” dedi

AK Parti Konak İlçe Başkanı M. Sait Başdaş, Ege Telgraf Web TV’nin canlı yayın konuğu oldu. Gündem Özel programında gazeteci Hakan Serbest’in sorularını yanıtlayan Başkan Başdaş, ilçe gündemini değerlendirdi. Kentsel dönüşümle ilgili yaşanılan sorunlara değinen Başdaş, “5 dönemdir hiçbir belediye başkanı Konak’ta ikinci dönemi görmüyor. Çünkü her geçen Konaklılar’ı kandırıp gidiyor, bir daha aday yapılmıyor. Bir daha aday yapılırsa hüsrana uğrar. Çünkü her gelen biraz götürdü, Konak’ı erittiler. Bu saatten sonra buna izin vermeyeceğiz” dedi.

Önümüzdeki günlerde Ankara’ya giderek Konak’ın 3 mahallesinde başlatılacak olan kentsel dönüşüm çalışmaları ile ilgili temaslarda bulunacaklarını da söyleyen Başdaş, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum, İzmir’e geldiğinde İzmir’de Atatürk maskının altında yer alan üç mahalle için çalışma başlatacaklarını söyledi. Üç mahalle de yetmiyor… Bu belediyenin yapacağına da inanmadığımız için bu alanın genişletilmesi gerektiğini söyleyeceğiz. O alanın komple dönüşüme girmesi lazım, yakışmıyor o görüntüler… Kentsel dönüşüm, spor ve aktivite alanları yapacağız. Böylelikle bölgenin en büyük sorunlarından olan uyuşturucuyla da mücadele büyük bir adım atacağız. Kentsel dönüşüm olmadığı sürece bölgeye hakim olamıyorsunuz. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a seslendim, ‘Gel ben bu imar planlarını yapamadığını söyle. Gültepe’yi de Beştepeleri de bakanlığa sunalım ve kentsel dönüşümü başlatalım. Kaybedecek vaktimiz yok’ dedim. Hatta gelsin beraber gidelim. Randevu alıp bakanlığa gidelim, Konak’ta kentsel dönüşümü başlatalım” diye konuştu.

sait-basdas-ege-telgraf-web-tv

HİZMET EDECEĞİZ’

Konak’ta ilçenin yararına olacak her çalışmada yerel yönetimlere destek olacaklarını söyleyen Başdaş, “Çınartepe’de bir rekreasyon alanı var, 50 dönüm. Geçtiğimiz dönem Konak’ta belediye başkanlığı yürüten Sema Pekdaş bize geldi ve ‘Bakanlıktan bize alın’ dedi. 1 ay içinde orayı teslim ettik, bir buçuk yıldır çivi çakılmıyor. Tepecik’te Devlet Demiryolları’na ait bir yer vardı, 10 gün içinde devrini yaptık bir çivi çakılmıyor. Biz Konak’a hizmet etmek istiyoruz. Pandemi sürecinde kendi imkanlarımızla 20 bin erzak dağıttık. İki defa bakanlıktan Konak Kaymakamlığı’na özel ödenek çıkardık, ilçede yaşayan yoksul vatandaşlarımızla yardım edilebilmesi için. Narkoalan çalışması vardı. Biz de gençlerimizin madde bağımlılığına bulaşmaması amacıyla onları spora yönlendirmek için halı sahalar yaptırdık. 5 tane halı saha yaptık, 8 tanenin daha sözünü aldık. 2021 yılı planlamasına 17 okul alındı. 1 tanesi bitti, 7 tanesinin inşaatı başladı. Diğerleri de yapım aşamasında… İki tane stat yaptırdık. Konak Tüneli olmasaydı trafiği düşünemiyorum… Bir de Alsancak’ta eski Tekel binaları vardı, bu alanlar da kültür turizm yerleri yapılacak” ifadelerini kullandı.

İŞLERİN TAKİPÇİSİYİZ’

Son olarak, “Biz hep sahadayız” mesajı veren Başkan Başdaş, “Allah nasip ederse Cumhurbaşkanımız’ı en yüksek oyla seçtirecek, 2024’te de Konaklılar’ı bu zihniyetten kurtarıp hizmet belediyeciliği ile tanıştıracağız. Bunu artık sahada görüyoruz. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacağız. Konak teşkilatı olarak yarın seçim olsa hazırız. Göreve geldiğimden beri 13 bin 500 yeni üye kazandırdık. 111 mahallenin hepsinde varız. Bundan sonra da sahada olacağız. Konaklılar rahat olsun, belediyenin yapamadığı bütün işlerin takipçisi olacak, vatandaşımız için elimizden gelen her şeyi yapacağız” diye konuştu.

Takipçisi olacağız’

Geçtiğimiz günlerde Gültepe Spor Tesisleri için Cumhur İttifakı’nın meclis üyelerinin verdiği ‘Adı Naim Süleymanoğlu olsun’ önerisinin hatırlatılması üzerine de açıklamalarda bulunan Başdaş, “Cumhur İttifakı’nın 11 meclis üyesi ile birlikte bir önerge verildi. Bu önerge bir yıldır bekliyor. Naim Süleymanoğlu Türkiye için bir marka… Bayrağı göndere çektiğinde hangimizin tüyleri diken diken olmuyordu ki… Neden böyle bir değerin isminin bir spor salonuna verilmiyor, çok üzücü bir olay. Ne planları var, bilmiyorum. Bence önümüzdeki ay kesin olarak o spor salonunun ismi Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi olarak konulmalı. Bunun takipçisi olacağız. Aksi takdirde de gereğini yapacağız” dedi.

YAĞMUR DAŞTAN / ÖZEL HABER

atila-sertel-elektrik-faturalari

CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel: Bütün bu işler birer seçim işareti!

turk-is-3-bolge-temsilcisi-cakmak-elimizi-degil-govdemizi-tasin-altina-koyuyoruz

Türk- İş 3. Bölge Temsilcisi Çakmak: Elimizi değil, gövdemizi taşın altına koyuyoruz