in ,

Konak’ta faaliyet raporuna onay

Konak Belediyesi’nin Nisan ayındaki ikinci meclis toplantısı Selahattin Akçiçek Kültür Merkezi’nde yapıldı. Başkan Abdül Batur idaresinde gerçekleşen oturumda belediyenin 2020 yılına ait faaliyet raporu oyçokluğu ile kabul edildi.

konak-meclisi

Konak Belediye Meclisi Nisan ayındaki ikinci meclis toplantısında idarenin geçtiğimi yıla ait faaliyet raporu oylamaya sunuldu. Pandemi nedeniyle kısa tutulan toplantıda rapora ilişkin görüş, öneri ve eleştiriler Mayıs ayında yapılacak toplantıda görüşülmek üzere ertelendi.

Geçtiğimiz yıl belediyenin haya geçirdiği projeler, harcamalar ve hedeflerin gerçekleşme oranlarına ilişkin faaliyet raporu 7 ret oyuna karşın 20 kabul oyu ile resmen kabul edildi. Oturumda artan korona vakalarına dikkat çeken Konak Belediye Başkanı Abdül Batur şunları söyledi: “Pandemi sürecinde olağanüstü günler yaşıyoruz. Salgınının hızlandığını, bulaşın arttığını ve vaka sayıların çok yüksek olduğunu görüyoruz. Bu durumdan maalesef belediyemiz de etkilendi. Mesai arkadaşlarımız arasında 36 vaka var, 46 kişi de temaslı görünüyor. Meclis üyesi arkadaşlarımız arasında bugün test yaptırıp sonuçlarını bekleyenler var. Bu nedenle bugün, meclis toplantımızı süratle tamamlamamız gerekiyor. Faaliyet raporumuzun da bugün oylanması gerekiyor. Faaliyet raporunun oylamaya sunulduğu toplantı, yılın değerlendirildiği, eksiklerin ortaya konduğu, eksiklerle ilgili belediye başkanının ve meclis üyelerinin karşılıklı fikirlerini ortaya koyduğu bir oturum olur. Ancak bulunduğumuz durum nedeniyle, raporun eleştirisi ve değerlendirmesi mayıs ayı meclisinde yapılmak üzere faaliyet raporunun bugün oylanmasını rica ettik. Meclisteki tüm siyasi parti gruplarımıza anlayışları için teşekkür ediyorum. Sağlık her şeyin önünde. Ama gösterdiğiniz bu anlayış da çok önemli.”

Erman Şentürk

turkiyede-son-24-saatte-koronavirusten-140-kisi-hayatini-kaybetti

Koronavirüsten 193 kişi hayatını kaybetti, 42 bin 551 yeni vaka var!

adliyeden-firar-girisimine-yardim-eden-2-supheli-yakalandi

İzmir Adliyesi’nden firar girişimine yardım eden 2 şüpheli yakalandı