in , ,

Koronavirüs vakalarında o şehirde düşüş yaşanıyor!

Balıkesir’de 65 yaş üstü nüfusun fazla olmasına rağmen kovid-19 vaka sayılarının düşük olması kamuoyunda takdirle karşılanırken, Balıkesirliler de bu durumdan memnuniyetlerini dile getirdi.

koronavirus-rakamlarinda-dusus-yasaniyor

Türkiye genelinde en fazla 65 yaş üstü vatandaşın yaşadığı illerden olan Balıkesir’de kovid-19 vakalarındaki oranın düşüş olmasını vatandaşlara sorduk. Maske-mesafe ve hijyen tedbirlerine özen gösterilmesinin vaka sayılarında düşüşe neden olduğunu söyleyen vatandaşlar, tedbirlerin uygulanması konusunda uyarılar ve denetimlerin de buna etkisi olduğunu ifade ettiler.

65 yaş üstü vatandaşlar kovid-19 önlemlerine uyduklarını ifade ederlerken, özellikle gençlerin de bu konuda gerekli önlemleri almalarını istedi. Covid-19’dan korunmak için maske, mesafe ve hijyene dikkat ettiklerini kaydeden 65 yaş üstü vatandaşlar ayrıca beslenmelerine de dikkat ettiklerini sözlerine ekledi. Vaka sayılarındaki düşüşü değerlendiren gençler ise 65 yaş üzeri vatandaşların kurallara uymasının gençlere de örnek olması gerektiğini belirttiler.

“Virüsten korunmak için temizlik şart”

Balıkesir’de yaşayan emekli Hasan Gümüş korona virüs tedbirleriyle ilgili, “Televizyondan izlediğim kadarıyla Balıkesir’de 65 yaş üstü vatandaşlarda korona virüsü vakaları çok iyi durumda. Bunun nedeni de dikkat edin 65 yaş üstündekiler sürekli maskelerini takıyorlar, sosyal mesafeye dikkat ediyorlar. Bu da eğitimden geçiyor, Balıkesir eğitimli bir yer. Bu başarıdan dolayı Balıkesirlileri tebrik ediyorum, kutluyorum. Bundan sonra da bu düşüşün devam etmesini diliyorum. Bu virüsten korunmak için temizlik şart. El yıkamak; mutlaka ve mutlaka en ufak bir şeyde hemen el yıkamak gerekiyor. Elle tokalaşmayacaksın, kimseye temas etmeyeceksin, yani temizliğe dikkat edeceksin. Bunları Balıkesir çok iyi yaptı ve ondan dolayı vaka sayıları düşük çıktı” açıklamasını yaptı. (İHA)

birlesik-kamu-is-yoksulluk-siniri-yuzde-14-artarak-10-bin-602-lira-oldu

Birleşik Kamu-İş: “Yoksulluk sınırı yüzde 14 artarak 10 bin 602 lira oldu”

tablet-dagitimina-kirazdan-baslandi

Tablet dağıtımına Kiraz’dan başlandı