1.5 ay sonra 48 yıl olacak

Goztepe-ksk
Metin AYDINOĞLU
9 Ocak 2020
Şu yaşam denen hengamede bazı şeyleri unutuyoruz, yıllar geçiyor sonradan anlıyoruz. Farkında mısınız ? Karşıyaka ile Göztepe aynı ligde, daha doğrusu Süper Lig’de (eski adıyla 1.Lig’de) oynamayalı sıkı durun, 1.5 ay sonra 48 yılını dolduracak. Dile kolay, büyük bir hasret. İnanılır gibi değil. İzmir Alsancak Stadı, 27 Şubat 1972, Hakemler; Doğan Babacan, Engin Kesim, Emin Tuncalı, Karşıyaka; 3 – Göztepe; 1. Tanıyabildiğim, sorarak teyit ettiğim takım kadroları da şu isimlerden oluşuyor. Teşbihte hatam olursa özür dilerim. Karşıyaka;  Erol Baş, Cengiz Kocatoros, Uğur İpekkan, Ekrem Güçsav, Uğur, İbrahim, Günay Üçer, Rasim, Ziya, Bedri Damla, B.Uğur. Göztepe; Gürsel Aksel, Ertan Öznur, Nevzat Güzelırmak, Ali Artuner, Hüseyin Yazıcı, Mehmet Aydın, Mehmet Işıkal, Çağlayan Derebaşı, Halil Kiraz, Fevzi Zemzem, Nihat Yayöz. Şöyle bir hesaplama yaparsak. O kelimeyi hiç sevmem, küme düşmek. Süper Lig’de çakılı kalırsa Göztepe’miz, Karşıyaka’mız da üst üste şampiyon olursa boşluk bırakmadan 2023’de Süper Lig’de kentimizin iki güzide, efsane ekibi. Süper Lig’de aynı maçta izleyebileceğiz, en erken böyle. Belki de 3 yıl değil 6 yıl sonra olacak, belki de hiç olmayacak. Ne diyeyim kafamda deli umutlar, olur mu olur. 48 yılllık bitsin artık.

BAŞARILAR EVLAT

İki gün önce doğum günüydü, 14’ünü tamamladı, 15’den gün aldı, nice nice yıllara evlat. Altay’ımızın U-14 takım kaptanı, lisans numarası da 3531927. Babası şehidimiz Fethi Sekin’in bize emaneti Burak Tolunay Sekin, U-14 Milli Takımımız aday kadrosuna davet edildi, çok mutlu olduk. 2015’te İzmirgücüspor’da filiz lisansı çıktı, futbol oynamaya başladı. İlkadımspor ile Bornovagücü’nde de forma giydi. Haktan, adaletten yana, alın teriyle yaşamayı çok seven şehidimiz Fethi Sekin’in, evladı Burak Tolunay Sekin de çalışa çabalaya bugünlere geldi, Milli Takım formasını giyme onuruna kavuştu. 4 yılda İlkadımspor’un da Bornovagücü’nün de emekleri çabaları var Altay’ın da çok büyük. Kışın ayazında, yazın sıcağında bir sporcu yetiştirmek için büyük emekler harcayan çoğu asgari ücretle çalışan alt yapı antrenörlerimizin, hocalarımızın da alınlarından öpüyorum. Burak Tolunay’daki yeteneği keşfeden sıfatı, konumu  ne olursa herkesi tebrik ediyorum. 16 Ocak perşembe günü yapılacak Ege Bölgesi Karmaları maçlarında davet edilenler içinde Altay U-14’den Arda Ergüven ile Emre Tangeldi de var. Unutmak olmaz, adalet şart. Arda ile Emre’ye ve tüm Milli adayı evlatlarımıza başarılar diliyorum, yolları, bahtları açık olsun.

FARKLI İNSANLAR, VEDA AYNI

Üst üste iki acı ve birbirine çok benzeyen yaşama veda şekilleri, beni derinden üzdü, düşünmeye de sevk etti. Yetenekli ve okumuş futbolcuların, her şey bittikten sonra kendilerini boşlukta, yapyalnız hissederek, içlerine kapanmasını, özel hayatlarına dikkat etmemelerini anlayamıyorum. Empati yapsam da, herkesin başına gelebilecek de dünya işleri. Neden, niye, niçin ? Niye bu hazin son. Hasan Elidemir kaptanım ile Caner Dumanoğlu kardeşim, çok erken kaybettik. İkisi de İzmirspor’da başladı, alt yapıdan yetişti, her kategoride oynadı, adım adım hak ederek yükseldi. Futbolla, ağır idmanlarla beraber üniversite sınavını kazandılar, biri Diş Hekimi, biri Avukat oldu. Şimdiki adıyla Süper Lig’e de transfer oldular. Biri Antalyaspor biri Galatasaray forması giydi. Aynı kader, aynı son, birbirine ağabeylik, kardeşlik yapan, iki güzel insan. Çok güzel geçen yıllar, kayıp giden hayatlar, mekanları cennet olsun. Caner kardeşimin son yolcuğuna sahada, yollarda, otel odasında kader birliği yaptığı, Türkiye’de ve de yurt dışında şampiyonluk kupası kaldırdığı takım arkadaşları, başkan ve yöneticiler yalnız bırakmadı, sağolun vefalı dostlar. Ertunç Özmusullu ile yaşadıkları gol ve galibiyet sevincini ölümsüzleştiren anı bile çok iyi hatırlıyorum, dün gibi. Emin İşletir, Ali Fındık, Ali Decdel, Coşkun Yanlı, Aziz Sağlam, Halil Şamadancı, Başar İvit, Emre Eren, Hacı Mehmet Duran, Hasan Dağ, Ertunç Özmusullu, Gökhan Derince, Oktay Balcı, Sinan Kahraman, Tolga Kaya, Rahmi Ant, görebildiğim, tanıyabildiğim, hatırlayabildiğim isimler. Gelene de gelemeyene de hepsine selam olsun. Hasan Elidemir, Caner Dumanoğlu, unutulmayacaksınız.
kirazda-kar-yagisi

Çok soğuk…

canan-karatay

Ekran terörü