1’in şahidi 9

1in-sahidi-9
Metin AYDINOĞLU
28 Mayıs 2020

İki sportmen kişilik, iki düzgün insan, zeki, çevik ve ahlaklı sporcularımız. Futbolcu demiyor, önce sporcu olabilmiş kahramanlar onlar. Urla’nın, Urla Gençlik’in sportif sembolleri, göz bebekleri. Sahadaki başarılarıyla gündeme gelen, asla medyatik olmayan, magazin malzemesi olarak kendilerini kullandırmayan biri kaleci diğeri de golcü. Birinin forma numarası her daim 1 numara, diğerinin de 9. Biri tutan, diğeri atan. Bir golü kurtaran, diğeri golü atan, Atilla Uçan ile Kadir Sakallı’dan bahsediyorum.

URLA’NIN SEMBOLLERİ

Aynı ilçenin, aynı mahallenin çocukları, takım arkadaşları, farklı takımlarda da oynayıp karşı karşıya da geldiler. Aynı takımda da oynayıp, biri en geride diğeri en ileride de oldu. Çok da mütevazidirler, ikisini de sever ve takdir ederim. Şu enteresan olayların yaşandığı futbol aleminde hiç hak etmeyenler en iyi yerlerde, ganimet bulurken. Bizim öz evlatlarımız master takımında oynayarak idare ediyor, maçı. Oysa biri çok iyi kaleci antrenörü olur, diğeri de golcü yetiştirir, dedik ya güzel ülkemde hak ve adalet şart, sahalarımızda. Atilla Uçan kırmızı kart görmeyen kaleci, Kadir Sakallı da rekortmen, gol kralı 1991-92’de 37 gol attı, toplam 67 maçta 95 gol attı. Nazillispor’u Türkiye’ye tanıttı, Mustafa Denizli zamanında Galatasaray’a da transfer olmuştu.

İKİNCİ BAHAR

Bu iki mümtaz ikilinin yolu bir kez daha buluşuyor, bu kez hayırlı bir iş için. Nikah masasında biri heyecan içinde duracak, diğeri de şahidim diyecek. Urla Gençlik’in yetiştirdiği başarılı sporculardan Atilla Uçan, ‘ikinci baharım’ dediği Bengi Kaptanoğlu ile dünya evinde girecek, ‘Evet’ diyecek mutluluğa, yarın saat 16 Urla Belediyesi Meclis Salonu’nda. Kimseyi davet edemiyor, malum salgın günleri. 2 şahit, 1 nikah memuru, 4 de aile büyükleri, işlem tamam.

BENGİ GELİN SPORSEVER

Gelin adayımız da sanatsever, sanatçı yönü var bir de Göztepe sevdalısı. Damat adayı ressam, elleri marifetli insan, her yeri çok güzel boyuyor, üç boyutlu da çiziyor, Urla’da boyamadığı elinin değmediği yer kalmadı. Kalesinde devleşen, yerinde karar vererek çok iyi planjon yapan Atilla kaptan, son vuruşları iyi yapan şahit olarak imzasını atacak Kadir kardeşim de unutamayacakları bir gün yaşayacak. Mutluluğunuz daim olsun, evinizden yuvanızdan huzur eksik olmasın sevgili Bengi Kaptanoğlu hanımefendi, yuvayı dişi kuş yapar, top da eldiven de sizde, bakmayın yazdıklarıma aramızda kalsın, ben kız tarafıyım.

Yol ve yardım hamlesi

asgari-ucret-artisi-153-oldu

Üst düzey yönetici fazla mesai alır mı?