Açtı, kapadı bir daha açtı

goztepe
Metin AYDINOĞLU
30 Ocak 2020

SAHA; İzmir Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı

İLK MAÇ; 1 Ekim 2016 / Göztepe; 1- Elazığspor; 1

İLK GOL; Halil Akbunar (Göztepe)

***

SAHA; İzmir Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı

SON MAÇ;  21 Aralık 2019 Cumartesi / Göztepe; 2 – Galatasaray; 1

SON GOL; Halil Akbunar (Göztepe)

***

SAHA; Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu

İLK MAÇ; 26 Ocak 2020 Pazar, / Göztepe; 2 – Beşiktaş; 1

İLK GOL; Halil Akbunar (Göztepe)

Göztepe çocuğu Halil Akbunar’dır O, ilkleri de, son golü de O attı. Umarım, inşallah bu muazzam statta oynanacak ilk Avrupa Kupası maçında da ilk golü Halil Akbunar atar, seneye. Neden olmasın, ben inandım, siz de inanın, inanınca her şey daha güzel. Son gol olmayacağına göre, ilk golü bekliyoruz Halil’im.

camdibigucu

ÇAMDİBİGÜCÜ YETİŞTİRME OCAĞI

İzmir’in futbolcu fabrikası Çamdibigücü Spor Kulübü’nde doğdu, büyüdü, yetişti, bugünlere geldi, Süper Lig adayı Altınordu’nun hocası, teknik adamı oldu Hüseyin Eroğlu. O günlerini unutmadı, formasını giydiği, antrenörlük yaptığı Çamdibigücü’nün minik sporcularıyla kaynaştı. Sahaların beyefendisi Ümit Kayıhan’ın anısına düzenlenen, Atatürk Stadı Yan Sahalar’da devam eden U-12 maçlarında da mücadele veren Çamdigücü’nü, izlemeye de gidiyor Hüseyin Eroğlu ile Alt Yapı Sorumlusu Halit Eroğlu. Kim bilir, Çamdibigücü gibi, takımlarımızdan nice cevherler çıkacak, bekliyorum.

4 DİLEĞİMDEN 2’Sİ OLDU

Henüz gözlerimi kapamadan şu fani dünyada, sportif alanda hayallerim vardı, ikisi gerçek oldu, ikisi kaldı. Milli Takımımızın Dünya Kupası’na gittiğini görmekti biri, gittik, yaşadık 3. olduk hatta. Diğeri Göztepe’nin sahası olması idi. Çok büyük hayaldi, eski toprak halini yaşadığım için, bu da oldu, hayaldi, gerçek oldu. İkisi kaldı, biri İzmirspor başta olmak üzere Karşıyaka, Altay, Altınordu ile Bucaspor’un da Süper Lig’de aynı anda yer alması. Olur mu acaba, diğeri de Milli Takımımızın Dünya Kupası Şampiyonluğu. Uçuyorum değil mi, ilk 2’si de çok zordu, oldu, diğer 2’si de olur, olur, neden olmasın, umut garibanın ekmeği işte.

HAKEM ATIŞINDAN MEDET UMMAK

Gülüyorum, üzülüyorum, kahroluyorum. Deprem nedeniyle erteleme olmuş, mecburen, insanlık namına, akılları fikirleri uyanıklıkta (!). Hep aynı ‘Şu takımı şampiyon yapacaklar, bizi sevmiyorlar’ saçmalığı, koca koca adamlar, mağazaları, hanları, o kadar çok çalışanı olan insan bunlar. VAR denen bir şey var, mademki. Hadi ofsayt, penaltı, elle golü önleme, kırmızı kart çıkmaması filan onları anlarım da. Alt tarafı hakem atışından bile medet umuyor koskoca takımın yöneticileri, inanamıyorum, Allah’ım aklımı mukayyet ol, ne günlere kaldık. Sergen Yalçın geldi şimdi yazık olacak, Abdullah Avcı gibi olacak sonu.

VAHA DEĞİL SAHA

Kalbim güp güp, taşikardim tuttu yine, heyecanlandım, tee günler öncesinden. Maç günü geldi çattı, yürüme mesafesindeyiz yeni evimiz, evimize dönüyoruz. 30 dakikada anca varabildim, izdihamdan, coşkudan. Girdik mabedimize acemiyiz, yol iz bilmiyoruz. Sorduk 2. katta imiş basın tribünü, harika olmuş, emek verenlerin emeklerine sağlık, teşekkürler. Salon mükemmel, sıra geldi sahayı görmeye. Hani çakıl taşlı, çamurlu yollardan bata çıka düşe kalka zirveye çıkarsın da, bir an gelir harika ağaçlar, kuş cıvıltıları, göl, manzara görürsün ya hani, ağzımız açık kalır. Valla işte aynen böyle hissettim. Çölde susuz kalmış, vaha görmüş gibi oldum. Tek bir farkla, vaha dediysem, his değil gerçek vaha, darısı tüm İzmir takımlarının başına.

 

libya

Libya’da neler oluyor?

dogu-anadolu-fayi-harekete-gecti

İşleri güçleri fitne