Aday kim olmalı?

akpnin-yeni-teklifi-baraj-yuzde-7ye-dussun-hazine-yardimi-zorlassin
Haldun ÇIRAY
21 Nisan 2021

Uzun zaman oldu sözüm ona yorumcu ve siyasiler niyet okuyor. Akıl da okuyorlar, hem de tüm vatandaşların aklını okuyorlar. Efendim AK Parti’nin yani Cumhur İttifakı’nın adayı tamam. Millet ittifakının ve yeni kurulan partilerin adayları veya adayı kim olabilir. İttifakların sayısı üç veya dörtte olabilir.?
Nasıl olabilir.!
Efendim bir partinin genel başkanı şunu dedi, diğer bir partinin başkan yardımcısı bunu dedi.
Birde genel başkana çok yakın olanlardan önemli bir partili şunu dedi bir danışman bunu dedi. Laflar; dedim, dedi, dediler, derler ile her gün her saat uzuyor da uzuyor. Sonra ittifaklar bozulur mu teraneleri.? Yeni hangi ittifaklar oluşur yeni kurulan partiler hangi ittifaka girebilir.? Parti genel başkanları aday olur mu.?
Muharrem İnce, Başkan adayı. Başka kimler aday olabilir.? Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Meral Akşener, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu her gün ileri sürüldüğü bilinenler. Efendim anketlerde dört kişi yarışıyor Tayyip bey, diğer üçü millet ittifakında Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş. Şu anket firması Ekrem İmamoğlu birinci onu Mansur Yavaş takip ediyor, diğer anket şirketi Mansur Yavaş’ı Ekrem İmamoğlu takip ediyor, diğer anket şirketi Tayyip Erdoğan beyi Mansur Yavaş takip ediyor veya Ekrem İmamoğlu takip ediyor. Bu ne ya bu ne yıllarca günlerce aynı konu konuşulur mu. Biz nasip deriz erken öten horoz kesilir biliriz ya siz. Farklı insanlarda çıkabilir konsensüs sağlandığı zaman biri seçilir. Demokrasi olmayan ülkelerde tesadüfler ve şans yol alır. Rivayet odur ki bir zamanlar Ankara’da pastanede tatlı yemekte olan bir vekilimiz, karşı kaldırımda yürüyüş yapan, şık ve yakışıklı birine gözü takılır. Pastane de çalışanlara sorma gereği duyar ve eliyle işaret ederek bu bey kim tanıyor musunuz. Pastacı Fahri Korutürk diyorlar emekli subaymış her gün burada yürür diyerek cevaplar. Sayın milletvekili uzun süredir mecliste cumhurbaşkanlığı seçimindeki açmazın farkındadır hemen iki lidere konuyu iletir. Adalet Partisi ve CHP lideri görüşerek neden olmasın diyerek hemen konsensüs oluşur. Ve Sayın Fahri Korutürk Cumhurbaşkanı seçilir.
Şimdi durmadan insanları cahil farzederek aynı konuyu veya benzer konuları temcit pilavı gibi konuşup durmanın anlamı var mı sizce. Ayrıca niye bize dinletiyorsunuz sizler oralarda konuşup önümüze koyup bunlardan birini veya bunu seç diyorsunuz. Millette def”i bela kabilinden oy kullanıyor. Millet, dış güçler, ihtilal, devrim, tarikat, hain, mafya, cemaat, ümmet, millet, laik, anti laik, ve dinci, milliyetçi antlaşma, tartışmaları dinlemek istemiyor. Yeter yüz yıllarca ayni laflar olmamalı. Çünkü yurttaşlarımız biz diyor millet ve ümmet vasfını birlikte taşımakta olup kafamıza kakar gibi birinden birini tercihe yöneltici hiç bir söylemi sevmiyoruz. Başka konuşacak bir şeyiniz yok mu

tureci-ve-sahin-ciftine-en-ust-duzey-devlet-madalyasi

Doğruya doğru yanlışa yanlış diyelim mi?

Tam kapanmaya doğru