Ağabey kardeş finalde

Metin AYDINOĞLU
5 Temmuz 2022

‘Saha yok, zaman kalmadı’ deniyor. Mis gibi saha var. Asfaltlanmış duruyor, âtıl, zavallı, pejmürde, perişan halde. Buyrun size saha. Kime ne amaçla verildiyse geri alın. Otoparka ne gerek var. Metro, tramvay dibinde. Gereksiz yatırım. Şenliğin, ızdıraba dönüşmesine ramak kaldı. Play-Off’ta iki gün üst üste hem de bu sıcaklarda insanüstü mücadele verdi evlatlarımız. Adına süper denen ligde, oynatamazsın. Tarih 2 Temmuz, bu sıcakta bu havada saat 10’da da 11’de maç oynanmaz, oynatılmaz. Oynat 8’de gelen gelir, herkes gelir zaten. Profesyonel futbolcular bile haftada 3 maçı kaldıramazken, bin mazeret, bahane ortaya sürerken, 7 günde 5 maça çıktı bu çocuklar, güneş de tepede.

TATLI İLE MANİSALI ÖZGE

Biri yıllarca oynadı, takımını çalıştırdı, sporcu yetiştirdi. Diğeri genç yaşta yaşama veda etti, illet hastalık yüzünden. İkisi de Atatürk Stadı 1 Nolu Saha’da ter döktü. Biri yıllarca, diğeri yaşı gereği az olsa da. Mustafa Küçükoğullarından Tatlı Mustafa hocam ile hakem Özge Kanbay kardeşim, adlarına düzenlenen şenlikte, minnetle anıldılar. Özge kardeşimi son kez izlemiştim 1 Nolu’da, harika maç yönetmişti. Ruhları şad mekanları cennet olsun, adlarını verenler bin yaşasın.

AMATÖRÜN ALTINORDU’SU PINARGÜCÜ

Türkiye’nin Altınordu’su ile, Amatörün Altınordu’su Pınargücü finalde karşı karşıya geldi. Prensipleri de aynı, ağabey kardeş gibiler. Biri yetiştirip doğrudan yurtdışına gönderiyor, diğeri de sessiz sedasız ülkemin takımlarına veriyor. Fuat Neziroğlu hocam var gizli kahraman. Antrenör Yalçın Akdemir’in yıllardır çok emeği geçiyor. Yönetici Ercüment Şanlı’nın da. Bir de Ferdi Karanfil, antrenör olarak, uyumu harika, çok başarılı. Ayhan Gümüşer ile Özgür Doğan Keser’in de bu şartlara rağmen katkılarını da unutmamak gerekir. Teşekkürler. Yetişenler de vefalı çıkıyor. 90’larda harikalar yaratan golcü Cenap Küçükler, malzeme, forma desteğinde bulundu. Vefada aynılar, Altınordu ile Pınargücü.

PINARGÜCÜ – ALTINORDU ŞENLİĞİ

Pınargücü; Mustafa Yağız Varlık, Salih Zeki Öner, Çağrı Akbulut, Berkay Limbozdağ (Takım kaptanı), Bedirhan Bildik, Baran Beyazağaç, Doruk Tunalı, Burak Kaptanoğlu / Umut Fatih İnci, Nuri Çalışkan, Göktuğ Aydeniz, Durnuş Ali Erdem Güzel, Nuri Çınar / Antrenörler; Ferdi Karanfil, Yalçın Akdemir, Yönetici; Ercüment Şanlı – Altınordu; Fatih Poyraz Tuncay, Ali Aytekin Duru, İrfan Güntekin (Takım kaptanı), Batın Efe Ürey, Hüseyin Yılmaz, Serdar Rüzgar Kahraman, Ali Taha Kabadayı, Doruk Kadiroğlu / Eren Topaloğlu, Kayra Avuncan, Ege Alp Tunçel, Arda Osman Tuner, Alyat Biçer, Kuzey Yıldız, Antrenörler; Hakan Kesgin, Kural Altıntaş / Hakem; Uğur Topaloğlu, Saha Komiseri; Sevgi Çanlı / Özge Kanbay U-12 Şenliği finali Pınargücü; 1 – Altınordu; 4

CANLISPOR – BRONZORDU ŞENLİĞİ

Canlıspor; Furkan Erol, Kemal Efe Yalçın, İlkan Akbulut, Mert Toros, Dora Çağrı Derbent, Kadir Efe Ersöz, Ozan Demirbağ, Ali Baran Gögülter, Ege Çakıroğlu, Efe Konuşkan (Takım Kaptanı), Hasancan Akdemir, / Ömer Ekinci, Bartu Çiçek, Kaan Gürhan, Aziz Musa Elçi, Emre Başar, Yağız Efe Daş, Özgün Özen, Rüzgar Dugalı, Yunus Emre Sarı, / Antrenörler; Ersin Sarı, İbrahim Akkaş, Bronzordu; Tunahan Kantar, Oğuz Bülbül, Emirhan Aksoy, Ulaş Kurt, Furkan Ayyıldız, Hüseyin Türkmen, Batuhan Akar, Ömer Asil Ergüven, Emirhan Ekizce, Rüzgar Reşat Özer, Alper Aydın / Deniz Şimdi, Yener Çevirme, Burak Karahan, Erkan Arda Sözeri, Behiç Güven Küçük, Behiç Güven Küçük, Hamza Alptuğ Urgancı, Batu Alp Gündoğdu, Yönetici; Doğuş Can, Antrenörler; Mert Koyuncu, Onur Yüce, Hakem; Ömer Bayram, Saha Komiseri; Köksal Uysal / Mustafa Küçükoğulllarından U14 Şenliği Finali Goller; Ozan Demirbağ (2) (Asistler; Kemal Efe Yalçın 2), Ege Çakıroğlu (1) (Asist; İlkan Akbulut), Kemal Efe Yalçın (1) (Asist; Efe Konuşkan), Yağız Efe Daş (3) (Asistler; Efe Konuşkan, Emre Başar, Özan Demirbağ) / Ulaş Kurt (Asist; Batuhan Akar) Canlıspor; 7 – Bronzordu; 1

EN GÜZEL HEDİYE

Bizim oğlanı everdik. Futbol İl Temsilcisi idi. Şimdi olsa düğün salonu dolardı, maalesef bu böyle. Olsun biz gittik, 7 kişiydik. Mazlum Muammer Şentürk, Murat Keser, Yılmaz Özlahlan, Süleyman Varlık, Murat Karaduman ile Melisa Demirhan hepsi bu kadar, bir masa bile etmedik. ‘Haberimiz yoktu’ diyenler olsa da. Özellikle bazı isimleri görmek isterdim. Sağlık olsun. Her zaman kız tarafına dönüş yaparım. Düğün öncesi haber yapmıştım gazetemiz Ege Telgraf’ta. En güzel hediye kendimin gitmesi ve de Ege Telgraf Gazetesi hediye etmek diye düşündüm. Çeyrekten daha değerli. Değişik oldu. Maddi olmasa da manevi en büyük hediye. Ne de olsa yerel, çok değerli gazetelerimiz var. Destek olun. Yarın, bulamayabilirsiniz.

asgari-ucrete-500-tl-zam-yapilmisti-agi-ne-kadar-iste-detaylar

Asgari ücret zammı neler getiriyor!

Kırışıklıkları ortadan kaldırın