Ağzı olan konuşuyor

dunyanin-koronavirus-ile-savasi
Yunus KARAKAYA
27 Mart 2020

Malumunuz olduğu gibi Çin’in Hubey eyaletine bağlı Wuhan kentinde 12 Aralık’ta ortaya çıkan ve Avrupa başta olmak üzere dünyayı felç eden yeni tıp koronavirüs salgınında dün en yüksek can kaybı ve vaka artışı yaşandı.
Ancak bu koronavirüsü hakkında bilende konuşuyor,bilmeyende konuşuyor.
Ekranlara bir bakıyorum herkes Virüs uzmanı olmuş kardeşim. Öyle saçma sapan yorumlar yapıyor ki insanların aklını karıştırmaktan başka birşeye yaramıyor.
Bir sivri zeka çıkar ölenlerin çoğu yaşlı bunlarda AK Parti seçmeni der.
Diğer bir sivri zekalı çıkar İzmirlileri Paniğe sevk etmek için,elimde belgeler var,açıklanan rakamlar gerçeği yansıtmıyor ordu göreve,sokağa çıkma yasağı gelsin der.
Hele gele bazıları varki koronavirüs üzerinden insanların inançlarına saldırıyor.İnsanların inaçlarını haddi olmadan hor görür.
Önce haddinizi bileceksiniz ondan sora konuşacaksınız kardeşim.
Mevlana’ya sormuşlar o kadar yazarsın, o kadar okursun ne bilirsin? Mevlana şu yanıtı verir:
“Haddimi bilirim.”
Unutmayın devlet önlem alır,kurallar koyar,sorumluluk bilincine sahip insanlar kurallara uyar,kendisini ve çevresini düşünür korur.

BÜYÜKLERE SAYGI

65 yaş üstü grupta bulananlar Koronavirisüne yakalanma oranları bir hayli yüksek olduğu yetkili makamları tarafından açıklandı.Bunu like alma sevdasına düşen sözde fenomenleri sokakta yaşlı avına çıktı sanki.Sizlerde görmüşsünüzdür.Bu saygısızlara karşı devlet hemen hareke geçti ve gerekli cezaları verdi.
Bu geri zekalılara bir milletin kendi büyüklerine saygı göstermesi de millet olmanın büyük vasıflarından biri olduğunu iyi anlatsın.Büyüklerimizle alay etmek yerine onlara bir ihtiyacı olup olmadıklarını sorsa daha hayırlı olacağını birilerinin anlatması gerekir bu tür gençlere.
Biz Türk milletinin küçüklerden beklentileri Büyüklere saygılı olmak hem dini, hem de insani bir görevdir.
Kültürümüzde “Küçükleri korumak, büyükleri saymaktır” denilmektedir. Buna göre her Türk çocuğu ve genci küçüklerini koruyacak ve büyüklerini sayacaktır.
Toplumun ve ailenin temel direği olan yaşlılarımız geçmişten günümüze köprü kuran, kültürü ve değerleri geleceğe taşıyan değerlerimiz olarak toplumda hak ettikleri saygınlığı kazanmaları geleceğimiz adına çok önemli olup, kazanmış oldukları bilgi birikimleri, her zaman yararlanmamız gereken, günümüze ve geleceğe ışık tutan bir kaynaktır
Evimizden sokaklarımıza, hayatın her alanında bizlere yarınlarımızı gösteren en iyi gerçektir yaşlılarımız. Yaşlılarımızın yalnız kalmamaları için üzerimize düşen görevi itinayla yerine getirmeliyiz. Devletimiz, yaşlı vatandaşlarımıza götürülecek hizmetlerin kalitesini ve çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmaları sürdürmektedir. Yaşlılarımızın sorunlarını çözmek, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğudur.

MUHSİN YAZICIOĞLU’NU DUALARLA ANDILAR
BBP İzmir eski İl Başkanı Ahmet Bereket ve arkadaşları Muhsin Yazıcıoğlu’nun şahadetinin yıl dönümünde dualarla andı. Anma törenin ardından konuşan Bereket, ”Cennet mekan Şehit liderimiz ve tüm gecmislerimiz için bugün Şehit Muhsin Yazıcıoğlu mescidinde okunan hatim, yasin ve duaların okunan mevlidin ardından duasını yaptık. İnşallah sözlerimin basında da ifade ettiğim gibi virüs intehanindan sonra konak yalı camiinde tüm Muhsin Yazıcıoğlu sevenleri ile bir araya gelip tekrarlamak nasip olsun.” dedi.

“Temizlik sektörü fırsatçılara teslim”

koronavirusten-korunma-yollari

Hayal gücü diyarlarında…