AK Parti İl Kongresi

ak-partinin-izmir-kongresi
Işıl ÖZTÜRK BULUT
24 Şubat 2021

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti İzmir 7. Olağan Kongresi salgın ertelemelerinden sonra önceki gün nihayet tamamlandı.

Coşkulu bir kalabalık, yüksek katılımlı protokol ve basının yoğun ilgisi vardı kongreye… Tabii ki ilginin kaynağı veya asıl sebebi Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan. O sebeple dünkü kongre gerçekten dikkat çekici görüntülerle doluydu.

Sayın Erdoğan’ın ve AK Parti’nin siyasi tavrını ve uygulamalarını hep dikkatle takip ederim. Kendisinde biraz Demirel, biraz Özal, biraz Türkeş ve biraz Erbakan yansımaları görürüm. Her biri rahmetli olmuş bu siyasetçilerin geleneğinin üzerine oturmak gerçekten önemli.

Hem zorluklar içeriyor hem de hitap edilen oy potansiyeli bakımından büyük şans. Bu bahsettiğim siyasi gelenekler aslında Türkiye’deki genel oy dağılımının % 60’nı oluşturuyor.

O yüzden eli güçlü Sayın Erdoğan’ın…

***

Fakat bu gelenekleri sürdürmek de önemli meziyet…

Dün AK Parti İzmir Kongresini takip edenler görmüştür. Şahıslara, siyasi emektarlara ve çalışma arkadaşlarına büyük değer veriliyor AK Parti’de…

Bunlar Erdoğan tarafından isim isim biliniyor. Onurlandırılıyor ve kitle ile bağı kesilmiyor. Bu da tabanı çok iyi motive ediyor.

Eski siyasetçileri pek tanıyamadım ama okuduklarıma göre onların da en büyük özellikleri siyaset yaptıkları insanları hiç unutmamalarıymış.

Bu bakımdan dünkü kongre tam manasıyla bir vefa kongresiydi diyebilirim. Kimse unutulmamış. Gençler de büyükler de vitrine taşınmış. Bu yönüyle de tam puan aldı.

***

AK Parti İzmir İl teşkilatı olarak da kongre değerlendirmesine gelince organizasyon bakımında tam puan verebiliriz.

İl Başkanı Sayın Kerem Ali Sürekli, kongre ile görev almış bir il başkanı olarak şimdi çok daha güçlü olarak 2023-2024 hedeflerine yürüyor.

Konuşmasında da sık sık bu hedeflerin altını çizen Başkan Sürekli, Cumhurbaşkanı Sayın Erdoğan’a da bu konuda gerekli sözleri verdiğini ifade etti.

Listede yeni, güçlü ve gelecek vadeden isimler var.

Önümüzdeki günlerde il başkan yardımcılıkları şekillendirildiğinde listenin aynası da belli olur. Fakat açıkça söylemek gerekir ki Başkan Sürekli’nin istikrarlı yönetimiyle gerçekleştirilen dünkü kongre gerçekten taktir edilecek bir organizasyondu.

Tebrik ediyor, başarılar diliyorum.

***

Yüreğimiz yandı yine… Ayşe Nazlı bu yangının adı. Unutamayacağımız kalbimize kazınan bir acı bu! Başka söz bulamıyorum. Bu acı adına adalet istiyorum!

***

Virüs ile mücadelemiz de sürüyor.

 Esnafımız bu mücadelede Sağlık çalışanlarımızdan sonra en ön safta yerini alıyor. Hükümet ve belediyelerimiz tarafından her ne kadar maddi olarak desteklense de bu dönemde ayakta kalmak gerçekten çok zor.

Bir an önce kısıtlamaların azaltılması ve salgının kontrol altına alınması gerekiyor. Yoksa içinden çıkamayacağız bu zorlu durumun.

mhpden-kanun-teklifi-sosyal-medyada-sahte-hesaplarin-engellenmesi-icin-tc-kimlik-numarasi-onlemi

Sosyal medya özgürlüğümüz mü? Esaretimiz mi?

cumhurbaskani-recep-tayyip-erdogan-izmirde-konustu-ey-kilicdaroglu

Kısa ziyaretten geride kalanlar