Bakkalına destek olana şükranlarımla

Metin AYDINOĞLU
20 Mayıs 2022

Herkes önce yakın çevresinden başlamalı. Sokağından, mahallesinden, semtinden. Alışverişini bakkalından yap ki, kapatmak zorunda kalmasın. Yaşasın, yaşatsın. Muhtaç bile kalabiliriz. Unutmayalım. Sporda da böyle. Hayatın ta kendisi. Tee Fizan’daki takımı tutacağına, aidatlarını takır takır ödeyeceğine. Dibindeki, nefes aldığın sokaktaki takımı tut, kulübe destek ol ki. O çocuklar yaşasın. Eser yarat, yaşa, yaşat. İzmir’in evlatları. 18 yaşındaki gençler. Daha yolun başındalar. Destek olmazsak nasıl yükselecekler. İzmir’imizin gururları Karşıyaka ile Çiğli’nin takımı Güzeltepespor ile Buca Efelerspor. Türkiye Şampiyonası’nda ikinci tura kaldı, en başarılı 20 takım arasına girmeyi başardı. Kutluyorum.

DESTEK OLANLARIN TAM LİSTESİ

Yetenek eğer ki, maddi manevi destekle taçlandırılırsa, başarı da zirve yapar. Bu, böyle. Ne verirsen elinle, o gider seninle. N ekersen onu biçersin. Güzeltepespor’a maddi ve manevi destek bulunan kişileri tek tek yazayım, dedim. Bugüne kadar yapılmamış bir şey. Hele ki amatörde. Belki de tarihte ilk. Genelde bir iki isim verilir. O da en zengini olur, reklam kokar. Yok öyle bir dünya. Haberleri bile yok isimlerinden. Okuyunca sürpriz olacak. Teşekkürler, Güzeltepe’yi seven, Güzeltepespor’a destek olanlar şöyle, iyi ki varsınız. Niyazi Arslan, İhtilal Gündüz, Yusuf Çoban, Şahin Çalı, Güven Dursun, İmam Kocadağ, Metin Ubeyli, Metin Aygün, Dursun Türkekul, Mert Özcan, Muzaffer Er, Ozan Çelik, Kadim Kızıltepe, Yetkin Er, Özgür Özcan, Deniz Çıtak, Ali Rıza Koçer, Ahmet Tok, Utku Gümrükçü, Denizcan Gülveren, Özenç Akdağ, Cem Çelik, Düzgün Şahin, Taner Özge Demirel, Tayfun Demirel, İbrahim Kaçan, Güven Dursun, Suat Ilgazdağ ile Sinan Özpolat. Örnek oldunuz, sevgi ve saygılarımla.

ÖZGÜR VE İDEALİST HAKEMLER

21 yıl önce TFF bünyesinde futbol hakemliğine başladılar. Aşkla, şevkle görev yaptılar. Amatör ve profesyonel liglerde ter döktüler. Yaşam biçimleri, hayat felsefeleri oldu hakemlik. Erdinç Uçar 10 sene TFF’ye bağlı hakemliğin ardından veda etti. Halı saha liglerinde görev yapmaya başladı. 3 Avrupa Şampiyonası ve sayısız finallere çıktı. TFF’de kalsa, yetinse bu kadar mutlu, huzurlu olamazdı. O sadece hakemlik yapmak istedi. Her zaman her yerde baştacı edilmesin, mutlu olamazsın. Hele ki hakemlikte. Yanına Sercan Ertemçöz’ü de aldı. O da 8 sene TFF’de görev yaptı. Yolları buluştu iki kafadarın. 10 sene sonra bir araya geldiler. 2020’de hakembul.net grubunu kurdular. TFF’de mutlu olamayan, istediğine ulaşamayan, yaşlısın git diyenlere en güzel cevabı sahada veriyorlar. Yeter artık diyen, engellerle karşılaşan, bir de hakemliğini devam ettirmek isteyenler bir araya gelince ortaya harika bir güç birliği çıktı. Aynı hatta daha büyük ciddiyetle devam ediyorlar.

ERDİNÇ UÇAR İLE SERCAN ERTEMÇÖZ

Sadece İzmir değil Aydın, İstanbul, Antalya ve Ankara’dan 50 ye yakın hakemi bir araya getirerek birçok profesyonel takımların U ekiplerinin turnuvalarında, 2. ve 3.lig hazırlık maçları, Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig, 1. Amatör Küme hazırlık maçlarında, Master ligleri, Master Turnuvaları, Veteran Ligleri, Veteran turnuvalarında Türkiye’nin her ilinde görev alıyorlar. Ekip hayli güçlü. Serpil Temel, Murat Ağbulak, Akay Küçük, İbrahim Albayrak, Mert Uçar, Doğan Kurtuluş, Salih Kiremitçi, Volkan Yörümez, Güney Bulut, Ahmet Şimşek, Samet Gacaroğlu, Erdal Özçelik, Fatih Butel, Fatih Karataş, Özay Çiftçi, Mehmet Kılınç, Ahmet Uzun, Ferhat Öğe, Ayhan Çalışkan, Adnan Dernek , Mustafa Sevim, Sertan Eminsoy, Tolga Akgün, Mehmet Kılınç, Bora Şengören, İsmail Özer, Barış Kaya, Ulaş Gümüş, Mustafa Burak Yeşilay, Mehmetcan Bacaksız, Cem Kersu, Engin Uğuz, İbrahim Ünlüzeybek, Yılmaz Türkoğlu, Serdal Uygun, Mert Uçar, Şeyhmus Yüksek, Mustafa Kaçaro, Selçuk Yaşar. Selam olsun her nerde olursa olsun. Her nerde yaşıyor ve de yaşatılıyorsa. Hakemlik için can atan, adalet için didinenlerin yüreğine, emeğine sağlık.

AHMET İBANOĞLU’NDAN VEDA

Yıllarca futbol hakemliği, gözlemcilik yaptı, öğretmendir. Bir maçında 4.hakem olarak görev yapmıştım. İzmir hakemi olarak Denizli ekibine, Konya’daki maçta. Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü idi Ahmet İbanoğlu hocamız. Veda etti. Alkışlarla, çiçeklerle uğurlandı. Sevilen, sayılan, takdir edilen isimdir. Aslında tam da TFFHGD Genel Başkanı hatta ve de hatta MHK Üyesi olacak isimdir. Kendisi görev istemez, getirmek gerekir. Hep aynı isimler geldiği için ve de gelenler gitmek istemediği için görünmez bir kahramandır Ahmet hocam. Süper Lig Hakemi Ümit Öztürk ile TFFHGD Denizli Şube Başkanı Av. Necati Emrah Bayrakçı, uğurlamaya da katıldı. Vefa örneği gösterdi. Ahde vefaya değer verenlere selam olsun.

kaza

Bir garip trafik kazası

Göztepe’ye veda ettik