Başkan Kayda Ankara’yı komşusu yaptı

Yunus KARAKAYA
9 Ekim 2020

Salihli’nin başarılı belediye başkanı Zeki Kayda, gün geçmiyor ki soluğu Ankara’da almasın.
Başkan Kayda ne zaman Salihli’nin gelişimi için bir proje geliştirse hemen başkentin yollarına düşüyor. Zeki Başkan tabiri yerindeyse Ankara’yı komşu kapısı yaptı. Maşallah her gidişinde Salihli için müjdeli haberlerle şehre dönen Başkan Zeki Kayda’nın, hızına yetişmek ne mümkün. Bir süre önce Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile görüşen Zeki Başkan Ramiz Turan Stadı’nın şehir dışına taşınmasına onay aldı. Tabii stadyum şehir dışına taşınınca şuandaki yeri muhteşem bir millet bahçesine dönüşecek ve Salihlilerin rahat nefes alacağı bir alan olacak. İlçede sporun ve futbolun çok sevildiğini anlatan Başkan Kayda, “Salihlimizde amatör branşlarda lisanslı çok sayıda sporcumuz var. Sayın Bakanımıza, ilçemize ve mahallelerimize gençlerimiz için spor tesisleri yapılması için hazırladığımız yeni dönem projelerimiz hakkında bilgi verdim. Ramiz Turan Stadı’nın kent dışına taşınması talebimizi iletmiştik. Projelerimiz ile yakından ilgilenen Sayın Bakanımıza tüm hemşerilerim adına teşekkür ediyorum’ diyor.

YİNE YAPTI YAPACAĞINI

Belediye Başkanı Zeki Kayda Çarşamba günü AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen’e ile birlikte Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun kapısını çaldı. Belediyenin ilçede gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Kayda, Salihli’nin önemli bağlantı yolları güzergahında bulunduğunu ifade ederek, ilçede trafik yoğunluğunun azaltılması amacıyla Kırveli-Avar alt geçit projesi, ilçe merkezinden geçen demiryolunun şehir dışına taşınması ve istasyon bölgesinin düzenlenmesi konularında hazırladıkları proje dosyalarını Bakan Karaismailoğlu’na sunarak destek istedi. Başkan Kayda, ayrıca Manisa Celal Bayar Üniversitesi Salihli Beş Eylül Yerleşkesi’nde yer alan Meslek Yüksekokulu ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi ile Sağlık Bakanlığı tarafından ilçeye kazandırılacak olan 400 yataklı yeni devlet hastanesinin İzmir-Ankara karayolu bağlantısının sağlanacağı alternatif yollarla ilgili olarak Bakan Karaismailoğlu ile görüş alışverişinde bulundu.
Tabii bu projeleri Ankara’da yetkili makamlara iletilmesinde sürekli yanında olan AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen’in de gayretlerini unutmamak gerek. Bende bir Salihlili olarak ilçeme yaptığı katkılarından dolayı Zeki Başkanın yanı sıra Bilen vekilimize ayrıca teşekkür ederim.

SINDIRGI KÜLTÜR İHRAÇ EDİYOR

3 bin yıllık kültür Yağcıbedir el dokuma halılarının gelecek kuşaklara aktarılması ve halı geleneğinin yaşatılması maksadıyla çalışmalar devam ediyor. Sındırgı Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi güç birliği yaptı.
Yağcıbedir halı kültürünün Sakarya’da yaşatılması, üretime katkı sunulması adına başlatılan çalışmaların ilk aşamasında Sındırgı’da halı tezgâhları hazırlandı. Hazırlanan tezgahlar Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’ne yerleştirildi. Halı dokuma teknikleri ile ilgili eğitimler de Sındırgı Belediyesi ve Sındırgılı bayanlar işbirliği verildi.

abdde-senaryo-korkunc-ilerliyor-korona-virusu-31-bine-yakin-insani-oldurdu

Dünya gözünü ABD Başkanlık seçimlerine dikti! 

Bir kitap, bir çiçek, bir müzik