Başkanlar görüşme odasına

Yunus KARAKAYA
10 Eylül 2021

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2 günlük ziyaret için bugün İzmir’de olacak.
Lideri gelecek diye İzmir belediye başkanlarını aldı mı bir telaş. Aman Allah’ım görmeyin.
Hepsi ilçelerini gelinlik kız gibi süslemiş, bir nevi makyaj yapmış.
Tabi genel başkan gelmişken bir iki tesis kurdelası kesmesin mi?
Hepsinin derdi bir dönem sonra yeniden aday olmayı garantileyebilmek.
Kemal Kılıçdaroğlu kaçın kurası yer mi bunları?
Bir iki belediye başkanın da kulağını çekecek.
Bunların başında skandalları ile gündeme gelen Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran.
Söz verdiği vaatleri yerine getirmekte zorlanan Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü.
Davadan davaya koşan başı bir türlü dertten kurtulmayan belediye başkanlarından tutun da piyangodan çıkanlara kadar hepsi görüşme odasına davet edilecek.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile İl Başkanı Deniz Yücel arasında esen soğuk rüzgarların sebebi de masaya yatırılacak konular arasında.

ONUR KARDEŞİME BAŞARILAR

İzmir’in gazeteci bir il başkanı var artık.
O isim Onur Sivaslı.
Geçtiğimiz günler kendisini ziyaret ederek Gelecek Partisi İl Başkanlığı görevine getirilmesinden dolayı tebrik ettim.
Yaşayabileceği sorunları kendisine teker teker anlattım, nasıl bir yol izlemesi konusunda da fikirler verdim.
İçimizden çıkan birisi olduğu için görevinde başarılı olmasını çok isterim. Benim için siyasetten çok, insan olması önemli.
Omuzuna aldığı yük ağır ama gençliğinin verdiği güçle bu yükü kaldırabileceğinden eminim ama gazeteci meslektaşlarımızın da bu  genç kardeşimizin yanında olması gerekir.

AHİLİK HAFTASI KUTLAMALARI

Ahilik kültürünün tanıtılması, esnaf ve sanatkârlar ile bunların teşkilatlarında yaşatılması ve gelecek kuşaklara aktarılması ile çalışma ve faaliyetlerinin değerlendirilmesi için bu yıl 34.sü düzenlenecek olan 34. Ahilik Haftası Kutlamaları, Kırşehir merkez olmak üzere 81 ilimizde 13-19 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.
Başta İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Zekeriya Mutlu olmak üzere tüm esnafımızın Ahilik Haftası’nı kutlarım.

YENİ GÖREV

Levent Peşker’e yeni görev. Sahibi olduğum www.haberinioku.com sitemizin yazarı olan aynı zaman siyasetçi ve iş insanı kimliğini bir arada götüren Levent Peşker kısa adı AKES-DER olan Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneği İzmir Şube Başkanlığı görevine getirildi. Peşker yeni göreviyle ilgili şu paylaşımı yaptı: “İnsani yardım derneği olarak yola çıkan AKES-DER Anadolu Kültür Eğitim Spor Yardımlaşma Derneğimizin ilk günden bugüne yapmış olduğu projeler ve yeni faaliyetlerini İzmir’de şahsımı görevlendirilmek suretiyle daha çok insan daha çok yardım diyerek tüm illerde teşkilatlanmayı bitirmiştir. Şahsım AKES-DER Genel Başkanı Hasan Kansızoğlu teşekkür ederim. AKES-DER olarak İzmir’deki vatandaşların sorunlarını çözüm noktasında belirleyici çalışmalar yaparak yaşanacak bir şehir haline getireceğiz.”

 

2023-hedefi.

2023’ün kaderini ‘yerel’ belirleyecek

“Burası Kültürpark, hani nerede kültür?”