Belediye başkanı mısın kardeşim!

belediye-baskani-misin-kardesim
Yunus KARAKAYA
22 Mayıs 2020

Göreve geldiği andan itibaren partisi adına yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine çeken o isim Ramazan ayı içerisinde de yardıma muhtaç ailelerin yanında yer aldı.
Ekibiyle birlikte gecesini gündüzüne katarak çalışan bu kardeşimiz, tabiri yerindeyse seçilmiş belediye başkanlarını bile kıskandıracak hizmetlerde bulunuyor.
Kimse kusura bakmasın partisinin en çalışkan ilçe başkanlarından birisi olan bu genç kardeşimizin siyasette de uzun soluklu bir maraton bekliyor.
Evet… Buca MHP İlçe Başkanı Bahadır Altınkeser’den bahsediyorum.
Sokak hayvanlarını bile düşünen Bahadır başkan, onların aç ve susuz kalmaması için ekibiyle sokak sokak dolaştı .
MHP Buca İlçe Teşkilatı olarak, Kadın Kolları ile birlikte çocukları bayram öncesi sevindirme mutluluğu yaşadı.

ELİNİZE NE GEÇTİ
Çarşamba günü İzmir bir skandalla çalkalandı. Kendini ve haddini bilmez şeref yoksunu kişi veya kişiler İzmir’de camilerin telsiz hattına girip minareden Çav Bella çaldırdı. Yaşanan bu olay çok tepki topladı.
Umarım yetkili makamlar en kısa sürede bu kendini bilmez kişi veya kişileri bulur ve gereğini yapar. Bunların derdi de, niyeti de belli.
Bu arada böyle bir başıboşluğa izin veren İzmir Müftülüğü yetkilileri de niçin gerekli tedbirleri almadıklarının hesabını vermeli.

BAYRAMINIZI TEBRİK EDERİM
Evet bizleri Ramazan Bayramı’na kavuşturan Yüce Allah’a ne kadar şükretsek azdır. Ama bu bayramı biraz buruk kutlayacağız. Belki büyüklerimizi ziyaret edip ellerini öpemeyeceğiz. Küçüklerimize sarılıp kucaklayamayacağız. Ama olsun sağ ve sağlıklı olduğumuz sürece önümüzde nice bayramları hep beraber kutlayacağımız günler yakındır. Yeter ki kurallara uyalım

ADRESE TESLİM HİKAYE
Cehennem korkusu
Haccac ve adamları Mekke ile Medine arasında yolculuk ya¬parken bir suyun başında mola verirler. Sofra kurulunca Haccac, “Etrafa bakın. Fakir birisi varsa getirin beraber yiyelim” der. Hizmetçiler yakınlarda üzerinde bir hırka olan birini görürler. Onu uyandırıp; “Seni Haccac çağırıyor” diyerek adamı Haccac’ın yanına götürürler.
Haccac: “Gel beraber yemek yiyelim”, der. Adam da “yemem” diyerek Haccac’ın teklifini reddeder. Haccac sebebini sorar ve “Beni senin sofrandan daha iyi bir yere çağırdılar” cevabını alır.
-Nereye çağırdılar? Deyince adam: Allah’ın misafirliğine çağırdılar. Ben oruç tutuyorum” der. Haccac, “Böyle sıcak günde oruç mu tutuyorsun?” deyince adam şöyle cevap verir: Evet, bu sıcak günde oruç tutuyorum ki kıyamet gününün sıcaklığından kurtulayım.”

Bu bayram başka!

kirmizi-rugan-kiz-cocuk-ayakkabi-b283

Yastık altında saklı kırmızı pabuçlarım…