Berat Albayrak geri dönecek mi?

reuters-albayrak-istifasinin-yazdi-arka-planini-yazdi-erdogana-parlatilmis-bilgiler-veriliyordu
Yunus KARAKAYA
26 Şubat 2021

Pazartesi günü partisinin İzmir İl kongresine katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında Berat Albayrak’a yönelik iddialara cevap verirken ‘Son zamanlarda CHP ve şürekâsının Hazine ve Maliye Eski Bakanı Berat Albayrak’ı ve onun nezdinde tüm ailemle birlikte şahsımı hedef alan bir kampanya yürütüyor’ diyerek bir mesaj mı vermek istedi?

İstifasının ardından ismi uzun bir süre siyasi kulislerde çok duyulmayan ve anılmayan eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın kabineye yeniden döneceği iddiaları gündeme gelmeye başladı. Siyaset kulislerinde Albayrak’ın yeniden üst düzey bir göreve getirilmesinin sürpriz olmayacağı konuşuluyor. Ancak Albayrak Bakan olarak mı dönecek? Yoksa Cumhurbaşkanı yardımcısı olarak mı olacak?
Bu konuda görüşler çok değişken
Ama  Berat Albayrak’ın dönüşüne artık kesin  gözüyle bakılıyor. Ne diyelim Reis en iyisini bilir.

BİR KOLTUK HİKAYESİ

Geçtiğimiz günlerde Karaburun Belediyesi Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ı makamında ziyaret ederek çay içip, sohbet etme imkanı buldum.


Sohbetimiz sırasında oturduğumuz koltuğun hikayesini anlatınca şaşırmadım desem yalan olur.
Oturduğumuz koltuğun çöpe atıldığını söyleyen Başkan Erdoğan, “Çöplükten aldıktan sonra  önce döşemesi değiştirdik, sonra ufak bir cila ve parlatma ile makam odama oturma takımı olarak yerleştirdim” dedi.
Başkan Erdoğan şimdi bir tebriki hak etmedi mi?

TERÖRE KARŞI TEKYÜREK

Kızılelma Platformu Ve Kardeşinle Ol Türkiye’m Grubu  şehitleri anma, terörle mücadele eden güvenlik güçlerine destek olmak için İstanbul’da bir basın açıklaması yapacak. Strateji ve Yönetim Uzmanı E.Yrb. Halil Mert, etkinlikle ilgili olarak şunları dile getirdi:
“Yıllardır süren terör belasını emperyalizm Kürt sorunu deyip, bağrımıza hançer sokarken sivil toplum yönetenlere katkı ve öneri sunamamıştır. Gara’da hunharca katledilen masum insanlarımız ve emperyalizmin içimize soktuğu ihanetler karşısında algı ve toplumsal mülâhazaların yeniden şekillendirilmesine ihtiyaç büyüktür.
Gerek devlet ve milletimizin gerek şanlı asker, polis mücadele eden millet evlâtlarının desteklenmesi bize borçtur.
26 Şubat 2021 Cuma günü namazını müteâkip saat: 14.30’da, Sultanahmet Tramvay Durağı’nın yanındaki yola bitişik park alanında basın açıklaması yapacağız.”

ADRESE TESLİM SÖZ
Hz.Ömer dedi ki;
Hayatta iki şeyi unutma!
1-Allah’ı
2-Ölümü
Hayatta dört şeyi koru!

1-Sofradaki lokmanı
2-Namazdaki kalbini
3-Mecliste sözünü
4-Misafirlikte gözünü
Hayatta iki şeyi unut!
1-Yaptığın iyilikleri
2-Sana yapılan kötülükleri

Kafama ne estiyse!

ak-kongre

Yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik!