Bir cinci hoca(!) skandalı daha

Hatice SAYILGAN
7 Ekim 2020

Cinci hocaları bilmeyenimiz yoktur.
Her gün onlarcası çeşitli vaatlerle insanları dolandırıyor.
Ne yazık ki sene 2020, bilim gelişmişliğin zirvesinde dini gerçekler ise tüm şeffaflığı ile ortada olsa da hala onlara inanların sayısı azımsanamayacak kadar çok…
Haberlerde görmüşsünüzdür. Son olayın adresi Kütahya.
Bir ‘cinci ve üfürükçü’ hoca(!) üç kadına karşı cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklandı.
Sözde hocanın bir kadını eşinin yanında taciz ederken, aynı kadının halasını ise “Şifa bulacaksın” diye istismar ettiği ortaya çıktı.
Kadınların ifadelerini aynen ekliyorum:
“27 Ağustos’ta ben, yeğenim H.U. ve H.’nin eşi S.U. ile beraber hocaya görünelim dedik. Hoca bizi kapıda karşıladı. Evinin yakınındaki kulübeye beni, H. ile eşi S.’yi davet etti. ‘Şikayetiniz nedir?’ diye sordu. Kiminle konuştuğunu bilmediğimiz birilerine, ‘Bu kızımız ve oğlumuza şifa verin, bu suya ve şekere okuyun’ dedi. Sonra H.’ye, ‘Sende cinler ve nazar var’ dedi, başını sallayarak bir şeyler okudu. H.’yi çağırdı. Ellerini H.’nin vücuduna dokunarak gezdirdi. H.’nin ellerinden tuttu, sürekli ‘Titriyor musun, ayakların üşüyor mu?’ diye sordu. ‘Bak cinler karın bölgende, birazdan çıkaracağım onu’ diyerek H.’yi taciz etti. H.’nin bacaklarına dokundu, Bu arada, ‘Bak, çıktı, dizine geçti’ diyordu. H.’ye ‘Hepsi bitmedi, üç gün sonra bir daha gel, yalnız gelebilirsin’ dedi. H’nin eşi S., hocaya ‘Ne kadar borcumuz var’ dedi. O da ‘Durumuna göre’ dedi. S’nin 20 TL verdiğini duydum. ‘Kalk ayağa’ dedi, kalktım. Omuzlarımdan başlayarak göğüslerimi, karın bölgemi, mahrem yerlerimi elledi. Vücudunu vücuduma yaklaştırdı. Sol elimi tuttu ve mahrem yerine dokundurdu. Bana, ‘Tedirgin olma, şifa bulacaksın’ dedi. Sürekli nefesini ağzıma veriyordu. Ağzını dudaklarıma değdiriyordu. Hemen şikayetçi olduk”
Her satırı kan donduran detaylarla dolu bu ifade saçmalığın ve sapkınlığın kanıtı.
Nasıl oluyor da insanlar bu saçmalığı göremiyor üstüne bir de para veriyor aklım almıyor.
Diyelim ki sözde hocamız ne taciz ediyor ne istismar. Yine de kabul edilebilir değil ki…
Soruyorum size Allah’tan dilemek yerine Allah’ın yarattığı sıradan bir kuldan medet ummak hangi dinde hangi inançta var?
Kimsenin bilmediği(!) duaları okuyup üflüyor, muskayı başının üstünde çevirip denize atmanı söylüyor, kapının arkasında domuz yağı sürdürüyor ve istediğin iyi ya da kötü her neyse gerçekleşeceğini vadediyor.
Vay be ne büyük güç ama…
İşin ilginci sadece cahil kesim değil eğitimli ve bilinçli kesim de bu insanlara saygı duyup inanıyor, ciddi paralar veriyor.
Birilerinin sizin zaaflarınız üzerinden para kazanıp sizi çeşitli yollarla istismar etmesine izin vermeyin.
Kimse kusura bakmasın ama din bu demek değil. İnançlı olmak bu değil. Müslümanlık hiç değil…

chpnin-izmirde-baslattigi-arama-calistayindan-onemli-mesajlar

Siyasette sancılı günler!

Belediyeye davet en güzel hizmet