Bir garip trafik kazası

kaza
Yunus KARAKAYA
20 Mayıs 2022

Tüm Türkiye hafta başında meydana gelen trafik kazasını konuştu. Çünkü bu trafik kazası pek normal bir kaza değildi. Kazayı ilginç kılan ise merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın koruma polisi olarak yıllarca görev yapan, Erol Yıldız’ın hayatını kaybetmesiydi.

Kazanın olma şekli, Erol Yıldız’ın Muhsin Yazıcıoğlu suikastı ile alakalı mahkemede ifade vermesinden önce meydana gelmesi kafalarda soru işareti oluşturdu. Yakın korumalığını yaptığı Muhsin Yazıcıoğlu gibi Erol Yıldız da garip bir kazada hayatını kaybetti. Erol Yıldız, iddiaya göre, Ankara Keçiören’deki evinden saat 10:30 sıralarında çıktı. Meclis Koruma Daire Başkanlığı’nda görev yapan Yıldız’ın otomobili çalışmadı. Bunun üzerine Yıldız, otomobilini iterek çalıştırmak istedi. Yıldız, bu sırada geri gelen aracının altında kaldı.

BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun yakın korumalığını yapan Yıldız, Yazıcıoğlu ile beraberindeki 5 kişinin ölümüyle ilgili yürütülen soruşturmaya FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve örgüt yöneticilerinin talimatları doğrultusunda müdahale ederek, örgütün amaçları doğrultusunda yönlendirmede bulunup yardım ettikleri öne sürülen 19 kişinin yargılandığı Kahramanmaraş 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tanık olarak dinlenecek 3 korumadan 1’iydi. Yıldız, 23 Mayıs Pazartesi günü görülecek duruşmaya Ankara’dan SEGBİS ile katılacaktı

AZERBAYCAN KÜLTÜR GÜNLERİ

İzmir’de faaliyet gösteren Çağdaş Azerbaycan Kültür Derneği, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin 104. yılını ve İzmir Bakü kardeşliğinin 37. yılını kutlamak amacıyla, 20-30 mayıs 2022 tarihleri arasında, Azerbaycan Kültür Günleri adıyla, etkinlikler düzenledi. Çağdaş Azerbaycan Kültür Derneği Başkanı Av. Cemal K. Mehmethanoğlu etkinliklere tüm İzmirliler’i davet etti.

AHLAK SUKUT ETMİŞ

Ahlak korunması gereken oldukça önemli bir değerdir. Ahlak, toplum içinde sergilenen hareketlerin tamamına verilen addır. Ahlaklı olmanın belirli bir kuralı yoktur; fakat herkesin uymuş olduğu değerler elbette vardır. Ahlaklı olup, ahlaki bireyler yetiştirdiğimiz vakit, yaşadığımız yer harika bir yere dönüşür. Ahlaki bazı değerlerin yozlaştığı, hatta artık dikkate alınmaz olduğu ve hükmünün kalmadığını anlatmak istiyorum.

İnternet yayını platformunda yayınlanan ”Erşan Kuneri “ diye saçma bir dizinin karanterini sosyal medya da görünce, ahlaki yozlaşmanın bir kez daha farkına vardım.

Erşan Kuneri’nin bir komedi dizisi olduğu iddia edilmesine rağmen bel altı replikler ile çok daha farklı bir kategoride yer alması gerekiyor.

Dizinin pornografik göndermeler içeren afişleri ise Türkiye’nin dört bir yanına asıldı.

Ebenin Avı, FAQBADİ ve Kuru Murad isimli bölümlerin yer aldığı erotik afişlerden halk rahatsız oldu ve kaldırılmasını istedi. Ancak başta Büyükşehir Belediyeleri olmak üzere, belediyelerin bu afişleri kaldırmaya yanaşmasına da çok şaşırdım.

ADRESE TESLİM:

Pislik içinde doğan kurt, ebediyen huyundan dönmez, ambere bakmaz! / Hz Mevlana Celaleddin Rumi  

 

Düştük moda çukuruna

Bakkalına destek olana şükranlarımla