Bir güzellik yap kendine…

Özgen YILDIRIM
29 Aralık 2020

“Her kadın güzeldir” ilkesini hayat mottosu haline getirmeliyiz… Ancak bazen bizim de parlamak için kendimize birtakım güzellikler yapmamız gerekir… Güzelliğimiz kalıcılığı, zamana direnen bir cilt ve sağlıklı bedenin ahenkli uyumu… Daha ne isteriz ki!
Bugün size çağın yeni nimetlerinden biriyle tanıştırmak istiyorum: Mikro Focus Ultrason
Ameliyatsız yüz germe, kaş kaldırma, gıdı toparlama ve vücut kontür düzenlemesi için etkili bir yöntem olan Micro Focus Ultrason, cildin sıkılaşmasını ve yeniden toparlanmasını sağlar. Klinik laboratuvarlarca etkinliği kanıtlanan bu uygulamalarda MF-HIFU sistemi hem mikro hem de makro fokuslanma özelliği sayesinde hedeflenen bölgeye odaklanmış ses dalgalarının tam ulaşmasına ve geniş endikasyonlar üzerinde başarılı bir çalışma sergilemesine olanak tanır.
Ultrasound başlığın cilde temas ettirilmesiyle uygulanan bu yöntem, farklı derinliklere ulaşarak başlıkları sayesinde fokuslanmış bir termal enerji iletir ve cildin bu anlamda faydalanmasını sağlar. Çalışılacak derinlik ‘uzman doktorlarca’ cilt durumuna, hedef bölgeye ve amaca göre belirlenir. İşlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmez. Cilde ulaşan enerji sayesinde stimulasyon artar ve ciltte yeni kollagen oluşumu sağlanır. Güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana gelerek zaman içinde cerrahi olmayan bir yüz germe etkisi oluşur. Fokus Ultrason uygulaması yalnızca tek seans uygulanır. Ancak sarkmanın çok ilerlemiş olduğu durumlarda gerekli görülürse ikinci ya da üçüncü seans da uygulanabilir.
Uygulama sırasında acı hissi kişinin hassasiyetine göre değişiklik gösterebilir. Hastaların birçoğu bu hissi ‘anlık iğne batması’ olarak tanımlıyor. Bu his; fokuslanmış ses dalgası enerjisinin dokunun hedeflenen alanlarına ulaştığının ve böylelikle ciltte toparlama ve sıkılaşma etkisi meydana geleceğinin işaretidir. Uygulama süresi yapılan bölgenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Ortalama olarak tüm yüz uygulaması maksimum 30 ila 45 dakika arasında sürmektedir.
Tek bir uygulamanın ardından cilt altında yenilenme süreci hemen başlar, işlemden hemen sonra bile hafif bir lifting etkisi görülmektedir. Ancak net sonucun ortaya çıkma süresi 45 ila 60 gün sonradır. Uygulama sonrası cilt her geçen gün daha da iyi görünmeye başlar, 1 ay sonra etkiler gözle görünür hale gelir, 2 ayın sonunda ise sonuç gözlenmeye başlar.
Yüzünde aktif cilt enfeksiyonu, kalp pili gibi elektronik cihaz veya metal stent sahibi hastalar, yara iyileşmesi ya da kanın pıhtılaşmasına engel olan bir hastalığı bulunan kişiler, otoimmün hastaları, diyabet, epilepsi hastası olanlar, çocuklar ve hamilelere bu uygulama önerilmez.
Her zaman söylediğim gibi bu yöntem de sadece alanında uzman olan kişilerce uygulanmalıdır.
Hepinize şimdiden iyi bir yıl diliyorum; hayatınızda sağlık, güzellik ve gençlik eksik olmasın!

asgari-ucrete-500-tl-zam-yapilmisti-agi-ne-kadar-iste-detaylar

Asgari ücrette maliyet nedir?

Altınordu günün Köy Enstitüsü’dür