Birileri yine kaşıyor

Yunus KARAKAYA
8 Ocak 2021

Önce Fikri Sağlar, Halk TV’de yayınlanan Sözüm Var programında, “Yargılandığım zaman türbanlı bir hakimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var. Nitekim başıma da geldi. Dolayısıyla bunu aşabilmeniz lazım. Demokrasiyi, hukuk devletini, bütün kavramları ortaya koyarken pratiği de hesaplamamız” dedi.
Ardından Genelkurmay Eski Başkanı emekli asker İlker Başbuğ’un demokrasi karşıtı ifadeleri gündeme bomba gibi düştü. 27 Mayıs üzerinden darbe iması ve tehdit içeren ifadeler kullanandı.
Sonra Boğaziçi Üniversitesi olayı geldi. Öğrenciler 1 Ocak gecesi Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Haliç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektörlüğe atanmasını bahane ederek ortalığı yakıp, yıkma eylemine girişti. Tıpkı Gezi eylemlerinde olduğu gibi.
Siz sanıyor musunuz bunların hepsi tesadüfen gelişen olaylar.
Öyle düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.
Biz bu oyunları senelerden beri izliyoruz.
Yine birileri düğmeye bastı. Türkiye üzerinde oyunlar oynamaya başladı.
Ama yemezler… Artık, ne karşılarında eski Türkiye var, ne de saf kandırılmış millet.

GÖRMÜYOR, DUYMUYOR
ANNE SEVGİSİYLE
HAYATA TUTUNUYOR…
Memleketim Salihli’de  Erkan-Pınar Şahin çiftinin Fraser Sendromu tanısıyla 3 yıl önce dünyaya gelen Sevgi Hira Şahin adındaki bebekleri yaşama azmi ile dikkat çekiyor.
Salihli’de doğuştan Fraser Sendromu nedeniyle gözleri görmeyen, kulakları duymayan ve burun delikleri olmayan 3 yaşındaki Sevgi Hira Şahin, yaşama azmi ve anne sevgisiyle hayata tutunmaya çalışıyor.
Görememesi, duyamamasına, burun delikleri olmamasına rağmen oldukça hareketli olan Sevgi Hira, hisleriyle annesine sıkı sıkıya tutunmayı sürdürüyor.
İşte annelik böyle mübarek bir görev. Sizler de bu anneye destek olmak isterseniz Salihlili yardım meleği Gülgün Yalvaç ile temasa geçmeniz yeterli.

ADRESE TESLİM HİKAYE

KİMSENİN UMUDUNU ÇALMAYIN…
Kral, dondurucu bir kış mevsiminde gecenin soğuğunda nöbet tutan bir muhafıza sordu:
-Üşümüyor musun? Muhafız;
-Ben alışığım kralım dedi.
Kral;
-Olsun sana sıcak tutacak elbise getirmelerini emredeceğim dedi ve gitti. Ancak bir süre sonra emri vermeyi unuttu…
Ertesi gün duvarın yanında muhafızın soğuktan donmuş cesedini gördüler ama muhafız duvara bir şeyler karalamıştı. Duvarda şunlar yazıyordu :
“Kralım, soğuğa alışkındım, fakat senin sıcak elbise vaadin beni öldürdü!
Türlü vaatlerle, insanları bekleterek bir umuda bağlayarak kesinlikle imtihan etmeyin. Çünkü insan, bekletildikçe değişir. Beklettiğiniz kişi hakkınızda telafisi imkansız olumsuz düşüncelere girer.
Önce umudu öldürürsünüz.
Ardından sevgi, saygı, güven ölür… Dostluk ölür, muhabbet ölür!
İNSAN BİR DEĞERDİR, SİZ SİZ OLUN KİMSENİN UMUDUNU ÇALMAYIN…

Şiirleşen resimler, resmedilen şiirler

Kucakla geleceği…