Bu oyuna gelmeyiz

Yunus KARAKAYA
6 Ocak 2023

MHP, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in geçen hafta Ankara’da şehit edilmesinin ardından her kafadan bir ses çıkmaya başladı.
Tabiri yerindeyse ağzı olan konuşuyor oldu. Konuşmaların ortak noktası Ülkücüleri bir birine düşürme üzerine kurgulanmış olması.
Ama o dönemler geçti artık, kardeşi kardeşe kırdıramayacaksınız.
Hazreti Ali’nin veciz bir sözü vardır, “Susmak vakardır” diye… Başta Devlet Bahçeli ve teşkilatın suskunluğu sebebi aldığı devlet terbiyesinden gelmektedir. Susup sükût ettiyse; fitne kazanını kaynatan dönek, hain ve facirlerin ateşine odun taşınmasına engel olmak istediğindendir. Zaman her şeyin ilacıdır. Bazen sabretmeyi bilmek gerekir.
Ülkücü camia sabırlıdır ama zayıf asla değildir. Beklemesini bilir ama mütereddit değildir. Sabrımızı sınayanlara da hayat ve siyaset dersi vermekten imtina etmeyiz.
Zaman, MHP’nin davasında ve tutarlı politikalarındaki haklılığını gösterecektir. Yeri ve zamanı geldiğinde konuşur; desise, entrika ve fitne erbabını susturmasını bilir.


AK PARTİ TEŞKİLATI HAZIR MI?


2023 seçimleri erkene alınır mı? Alınmaz mı? Onu bilemem benim tek bildiğim, teşkilatlar bu seçime hazır mı? Değil mi?
Milletvekili aday adayı olmak için yola çıkmaya hazırlananlar AK Parti’yi temsil edebilir mi? Seçimlerde partisinin oyunu artırır mı? Ona bakmak lazım.
Bazı ilçe başkanları aday adaylığı için istifa etmeye hazırlanırken, bürokrat kademesinden de adaylık hayali kurmaya başladı. Kulağıma gelenlere göre İzmir Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür istifaya hazırlanan isimler. Destinasyon İzmir Başkanı, turizmci ve sanayici Bülent Tercan, Seferihisar eski Belediye Başkanı Hamit Nişancı, Seferihisar AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Aydın milletvekilliği için aday adayı olarak yola çıkmaya hazırlanan isimler. Bu isimlerden Bülent Tercan’ın ismi özellikle 2. bölge de geçiyor daha önce de aday adayı olan Tercan, İzmir turizminin hak ettiği yere gelebilmesi için gecesini gündüzüne katar çalışan sevilen ve sayılan isimlerden birisi. Tercan” Cumhuriyetçilik, Atatürkçülük bunu gerektirir. İzmir’i Cumhuriyetin kalesi yapmak, İzmir’i turizmin kalesi yapmakla olur. Yıllardır Çeşme’de CHP’li yöneticilerin turizmi nasıl baltaladıklarını yakından görmekteyiz. Turizmi baltalamakla Cumhuriyet’e, Atatürk’e, vatan ve millete ihanet etmektedirler “dedi.

AMAN REİS GÖRMESİN


AK Parti İzmir eski milletvekili Rıfat Sait, whatsap grubundan dostlarından bir yardım istedi. Sait paylaşımın da ”Bir arkadaşımıza ekte resmini gönderdiğim sigaradan 200 karton gerekiyor. Temin edebilecek arkadaşlar bize yazabilir” diyor.
O paylaşımı görünce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan” 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nde vatandaşlarımıza bir kez daha çağrıda bulunmak istiyorum. Gelin yeni bir başlangıç yapalım. Sevdiklerimizi değil sigarayı bırakalım” şeklindeki paylaşımı aklıma geldi.

ADRESE TESLİM SÖZ

Biride çıkıp demiyor ki, Devletimiz bu yükün altından nasıl kalkacak… Herkes kendi cebini düşünür oldu”

Anlatmayın şu işin aslını lütfen!

Mazlum-Vesek-senol-Yorozlu

Bu toprakların insanlarının aydınlık günlere ulaşması için…