Bugün Vizyona Giren Filmler…

bugun-vizyona-giren-filmler-15
Özlem BALCI
13 Mart 2020

BLOODSHOT: DURDURULAMAZ GÜÇ

Yapım: 2020-ABD Türü: Aksiyon, Dram, Fantastik, Gerilim Yönetmen: Dave Wilson Oyuncular: Eiza Gonzalez, Sam Heughan, Vin Diesel, Toby Kebbell.

KONUSU: Ray Garrison ve karısının öldürülmesinin ardından, Garrison’ın nanoteknoloji ile hayata geri dönmesini konu alıyor. Bu geri dönüşten sonra geçmişine dair hiçbir şey hatırlamayan kahramanımız, kendisi gibi yeniden hayata döndürülmüş süper güçlere sahip askerlerle çalışacaktır. Ancak bir noktada hafızası geri gelmeye başlar, kendisini ve karısını katledenlerin kim olduğunu hatırlar ve mücadelesi yön değiştirir. Bu cinayetin ardındaki komployu ortaya çıkarmak için bütün imkânlarını seferber eden Garrison’un hikayesini konu alıyor.

MÜRİT

Yapım: 2019- İngiltere Türü: Dram, Gerilim, Korku Yönetmen: Severin Fiala, Veronika Franz Oyuncular: Richard Armitage, Katelyn Wells, Riley Keough, Jaeden Lieberher Lia McHugh.

KONUSU: Mürit, genç bir kadının, evlenmeyi planladığı adam ve çocukları ile birlikte gittiği tatilde yaşananları konu ediyor. Richard, hayatının ikinci baharında yaşayan bir adamdır. İki çocuğu ile birlikte yaşayan Richard, ikinci evliliğine hazırlanmaktadır. Sevgilisi Grace ve çocukların kaynaşmasını isteyen Richard, birlikte olmalarını sağlayacak kısa bir tatil planlar. Richard, çocukları ve Grace, şehirden uzakta bulunan bir tatil köyüne gider. Genç kadın, çocukların kendisinden hoşlanmaları için elinden geleni yapar. Ancak çocukların tek isteği babalarının Grace’den ayrılmasıdır. Yakında üvey anneleri olacak olan Grace hakkında araştırma yapan çocuklar, genç kadının yıllar önce yaşanan bir katliamdan sağ kurtulan tek kişi olduğunu öğrenir. Geçmişte yaşanan olayın travmasıyla boğuşan Grace, dağ evinden bir takım tuhaf olaylara şahit olur. Evin çevresinde yaşanan korkutucu olayların artmasıyla birlikte Grace, karanlık geçmişi ile yüzleşmek zorunda kalır.

İLK AŞK

Yapım: 2019- Japonya, İngiltere Türü: Aksiyon, Dram, Suç Yönetmen: Takashi Miike Oyuncular: Masataka Kubota, Nao Omori, Shota Sometani, Masaaki Uchino, Sakurako Konishi.

KONUSU: İlk Aşk, aşık olduğu kıza yardım etmek için zorlu bir gece geçiren bir boksörün hikayesini konu ediyor. Leo, duygularını göstermekten kaçınan başarılı bir boksördür. Genç adam gönlünü, masum bir telekız olan Monica’ya kaptırır. Başaracağına inandığı bir dövüşten ağır darbe alması Leo’yu derinden etkiler. Bu sırada Monica farkında olmadan kendisini bir uyuşturucu kaçakçılığı planının içinde bulur. Monica’ya yardım etmek isteyen Leo, gece boyunca peşlerine düşen mafya, polis ve bir suikastçıdan kurtulmaya çalışır.

MALAZGİRT 1071 BİZANS’IN KIYAMETİ

Yapım: 2018- Türkiye Türü: Tarih Yönetmen: Alperen Tonyukuk Ayhan Oyuncular: Gökhan Oskay, Gökberk Demirci, Cem Türkeri, Abdurrahman Topal, İskender Bingöl

KONUSU: Malazgirt 1071, Anadolu’nun kapılarının Türklere açılmasını sağlayan Malazgirt Savaşı’nın hikayesini konu ediyor. İlk defa beyaz perdeye taşınan Malazgirt Savaşı’nı anlatan Malazgirt 1071, yerli savaş filmleri algısını değiştirmekte iddialı.

DENEY

Yapım: 2019- Türkiye Türü: Gerilim, Korku Yönetmen: Birol Kurt Oyuncular: Selçuk Kılıç, Serdar Yıldırım, Ercüment Fidan.

KONUSU: Albay Vladimir’in çalıştığı konu üzerine yapmak istediği uyku deneyine kendi ülkesi Rusya izin vermez. Bunun üzerine albay sahte evraklar hazırlayarak, ekibiyle birlikte Türkiye’ye gelir. Bir hücre evi tutar ve gerekli ekipmanlar ile bu evi donatır. Ardından bu gizli mekana yakın oturan insanlar ortadan kaybolmaya başlar. Albay Vladimir deneyinde kullanmak için insanları kaçırmaktadır. Hücre evine hapsedilen 6 kişi, 30 günlük deney için denek olacaktır.

MÜSTAKBEL DAMAT

Yapım:2020- Türkiye Türü: Komedi Yönetmen: İlker Ayrık Oyuncular: İlker Ayrık, Hande Soral, Erdal Özyağcılar, Nilgün Kasapbaşoğlu, Yücel Erten.

KONUSU: Müstakbel Damat, sevdiği kızı ailesinden istemek için yola koyulan bir damat adayının hikayesini konu ediyor. Sema ile Hasan evlenme planları yapan bir çiftir. Bunu için harekete geçen Hasan, Kıbrıslı bir ailenin kızı olan Sema’yı istemek için İstanbul”dan Kıbrıs’a doğru yola koyulur. Ancak damat adayı Hasan’ın Kıbrıs’a ayak basması, huzur dolu ada hayatının alt üst olmasına neden olur. Bu zamana kadar adada sakin bir yaşam süren aile, telaşlanınca ortalığını birbirine katan bir adam olan Hasan yüzünden birbirinden tuhaf durumlarla karşı karşıya kalır.

GÖLGELERİN AŞKI

Yapım: 2018- ABD Türü: Fantastik Yönetmen: Claudia Myers Oyuncular: Megan Fox, Olivia Thirlby, Justine Cotsonas, Alan Richardson, Jim Gaffigan.

KONUSU: Uzun zamandır görünmez olan Holly, hayatını görünmezliğini kullanarak çektiği fotoğrafları yüksek ücretlere satarak kazanmaktadır. Bir gün bir barda yine fotoğraf çekerken, barın koruması Holly’i görür. 10 yıldır Holly gören tek kişi odur. Çok geçmeden Holly çektiği fotoğraflarla hayatını mahvettiği eski şampiyon yeni bar fedaisine yardım etmek için elinden geleni yapacaktır.

ARAF 4: MERYEM

Yapım: 2020- Türkiye Türü: Korku Yönetmen: Gökhan Arı Oyuncular: Efsun Akkurt, Derya Şen.

KONUSU: Meryem ve arkadaşı Güzide iki genç öğretmendir. İki genç kadın, Meryem’in teyzesi Nurten ile birlikte yaşamaktadır. Nurten’in engelli bir oğlu ile bir kızı vardır. Meryem ve Güzide kısa zaman sonra evde bazı gariplikler fark eder ancak bunun psikolojik olduğunu düşünürler. Bir süre sonra ise öyle olmadığını anlarlar. Nurten’in günahlarının bedelini yeğeni Meryem mi ödeyecektir?

uc-bakandan-flas-korona-aciklamasi

Yeni çağın vebası mı?

abd-gezisi-viruse-aldirmadi

Bu ne cesaret yahu!