Bugün vizyona giren filmler

bugun-vizyona-giren-filmler-7
Özlem BALCI
17 Ocak 2020

DOLİTTLE

Yapım: 2020-ABD Türü: Aile, Fantastik, komedi Yönetmen: Stephen Gaghan Oyuncular: Robert Downey Jr. Antonio Banderas, Michael Sheen, Harry Collett.

KONUSU: İngiltere’nin en ünlü veterineri olan Dr John Dolittle, karısını kaybetmesinin ardından kendini evine kapatır. Onu yeniden genç kraliçenin hastalanması evinden çıkaracaktır. Bu hastalığa çare olmak için bir yolculuğa çıkan Dolittle a bu yolculukta bir goril, bir ördek, bir deve kuşu ve bir papağan eşlik edecektir.

TÜRKLER GELİYOR: ADALETİN KILICI

Yapım: 2019- Türkiye Türü: Aksiyon, dram, Romantik, Savaş Yönetmen: Kamil Aydın Oyuncular: Emre Kıvılcım, Ece Çeşmioğlu, Eren Vurdem, Seray Kaya, Levent Özdilek.

KONUSU: Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı, Balkan coğrafyasındaki zulmün önüne geçmek için zorlu bir mücadeleye girişen Fatih Sultan Mehmet’in seçkin savaşçı birliği Akıncıların hikayesini konu ediyor. Fatih Sultan Mehmet, İstanbul’un fethinin ardından rotasını Roma’ya çevirir. Ancak bu sırada Sırp kralı Lazar, Fatih Sultan Mehmet’in Avrupa’daki kararlı ilerleyişinin önüne geçmek ister. Fatih Sultan Mehmet’e ölümüne bağlı olan Akıncılar, Osmanlılara karşı Katolik dünyası ve Papa ile ittifak kuran, Balkan coğrafyasında büyük bir zulme neden olan Lazar’ın planını bozmak için, harekete geçer. Fatih’in Akıncıları, hak ve adaleti sağlamak ve yaşanan zulme dur diyebilmek için zorlu bir mücadeleye girişir.

BEDENİMİ KAYBETTİM

Yapım: 2019- Fransa Türü: Animasyon Yönetmen: Jeremy Clapin

KONUSU: Bedenimi Kaybettim, ayrıldığı vücudunu bulmaya karar veren ve bunun için laboratuvardan kaçan bir elin hikayesini konu ediyor. Bedeninden ayrılmış bir el, ait olduğu vücudu bulmak için laboratuvardan kaçarak yola koyulur. Ancak yol boyunca karşısına üstesinden gelmesi gereken birçok engel çıkar. Pizza kuryesi olan Naoufel’e kavuşmak için her şeyi yapmaya hazır olan el, önüne çıkan güvercinler ve sıçanlarla mücadele eder. Elin vücuttan nasıl ayrıldığının cevabı ise Naoufel ve Naoufel’in kütüphane çalışanı Gabrielle’e olan hislerinde saklıdır.

KARABASAN

Yapım: 2019- ABD Türü: Gerilim, Korku Yönetmen: Joe W Nowland Oyuncular: Traci L. Newman, Scott Broughton, Joe W. Nowland, Tatiana Warden, Emre Orun.

KONUS: Bir psikiyatri doktoru, ailesini öldüren genç bir kızın işlediği cinayetleri anlamak için onun günlüğünü okumaya başlar. Doktor günlüğü okudukça, genç kızın aklını kaybetmesine neden olan uykusuzluk, kafa karışıklığı gibi durumları yaşamaya başlar.

İSTASYON

Yapım: 2018- Türkiye Türü: Gerilim Yönetmen: Volkan Adıyaman Oyuncular: Burak Ergün, Volkan Uygun, Alper Yıldırım, Can Özoğul, Çetin Özdemir.

KONUSU: İstasyon, kızının katillerinden intikam almaya çalışan bir annenin hikayesini anlatıyor. Genç bir kadın olan Hira, kızını bir doğum gününde kaybetmiştir. Yaşadığı büyük acıdan sonra kendisini toparlamayan Hira, akıl hastanesine yatmak zorunda kalır. Acılı kadın, kızının katillerini bulup intikam almaya kararlıdır. Katilleri bulmak için araştırmaya başlayan Hira, komiser Servet’ten yardım ister. Kızının doğum gününde izini bulduğu katilleri tek tek istasyona çağıran Hira için artık intikam vakti gelmiştir.

KARAKOMİK FİLMLER

Yapım: 2019- Türkiye Türü: Komedi Yönetmen: Cem Yılmaz Oyuncular: Cem Yılmaz, Çağlar Çorumlu, Özge Özpirinçci, Necip Memili, Tülin Özen.

KONUSU: Cem Yılmaz’ın yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği ‘Karakomik Filmler’ serisinin devam filmi Karakomik Filmler 2″ Deli ve Emanet adında iki filmde oluşuyor. Deli, en büyük hayali sevdiği kızın karşısında oturmak olan bir taksicinin, gece mesaisinde başına gelenler olayları konu ederken; Emanet, yetenek yarışmalarına katılıp bu sayede şöhret olmanın hayalini kuran bir dansçının hikayesini konu ediyor.

toki-fetvasi-ve-filenin-sultanlari

TOKİ Fetvası ve Filenin Sultanları

mars-jupitere-kafa-atti-venus-agliyor-su-an

Mars Jüpiter’e kafa attı Venüs ağlıyor şu an…