Büyük Altay renktaşını zorlar

altayin-yeni-hedefi-timur
Caner TOK
23 Eylül 2021

Altay, Büyük Mustafa önderliğinde gösterdiği oyun ile Süper Lig’de bulunduğu yeri ne kadar hak ettiğini futbol severlere gösteriyor. Siyah beyazlılar Süper Lig’de Konyaspor ve Fenerbahçe’ye mağlup olduğu maçlarda bile futboluyla göz doldurdu. Hatta Altay’ın şu an lider olması içten bile değildi. Türk futbolunun en değerli hocalarından biri olan Mustafa Denizli, Süper Lig’de Altay’ı daha da yukarı taşıma, belki de Avrupa kupalarına katılma yolunda emin adımlarla yoluna devam ediyor. Gelelim Rizespor maçına, hafta sonu zorlu İzmir derbisinden son dakikada gol kralı Marco Paşa ile gülen Altay, 10 kişi kalmasına rağmen makine gibi işleyen oyun anlayışı ile Karadeniz’den 3 puanla dönmesini bildi. Yarın Bornova’da Süper Lig’i geçen yıl şampiyon bitirmiş renktaşı Beşiktaş’ı ağırlayacak. Kurt hoca Denizli, daha önce Siyah-beyazlı ekibi 2008-2009 sezonu şampiyonluğa taşıyan ve bu sevinci yaşayan ilk yerli teknik direktör olarak tarihe geçmişti. Beşiktaş, önceki akşam evinde 3-0 öne geçtiği hatta farka koşacağı maçta Adana Demirspor karşında beklemediği hatta hesaba katmadığı bir beraberlik aldı, sakat oyuncularının ve kart cezalı isimlerinin olduğunu düşünürsek; Altay’ın, Beşiktaş karşısında seyirci desteğini de arkasına alarak şansının oldukça fazla olduğunu düşünüyorum.

ALKIŞLAR ERHAN ÇELENK’E

Günümüz futbolunda sahada 90 dakika boyunca futbolu çirkinleştirmek, zaman çalmak, bir şekilde haksız 3 puan almak için hakemi aldatmaya çalışmak moda iken, Rizespor karşında Altay’ın tecrübeli ismi Erhan Çelenk damgasını vurdu ve centilmenlik örneği gösterdi, Rizespor’da Baiano’nun bir pozisyon anından sakatlanmasının ardından kaleye gidip gol aramak yerine topu taca attı. Erhan Çelenk’in bu hareketi, Rizespor taraftarlarından büyük destek gördü. Tribündeki futbol severler Erhan Çelenk’e, ‘Helal olsun sana’ tezahüratı yaptılar. Bu örnek davranışı ile Erhan Çelenk büyük takdiri hak etti. Bu ve benzeri durumları daha çok görmek istiyoruz. Yenme, kazanma hırsıyla yapılan yanlışlar; futbolu daha güzel hale getirmiyor.

VOLEYBOL SEVERLER TRİBÜNE

TSYD İzmir Şubesi’nin bu yıl 7. kez düzenleyeceği ve artık geleneksel hale gelen voleybol turnuvası sezon öncesi takımların en ciddi sınav verdiği büyük çekişmelere sahne olan bir turnuva olarak İzmirli voleybol severler her sene heyecanla bekliyor. TSYD İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş, bugün başlayacak için turnuva için “7 senedir aksatmadan sürdürmeyi iftihar meselesi olarak görüyoruz, artık turnuvamız geleneksel olarak anılacaktır” dedi. Biz de başkanımızı bu tutumundan dolayı kutluyoruz. Ne diyelim, darısı futbol turnuvasının da başına.

influencer-sosyal-medya

Dijital içerik yükselişte

Güzellikleri yaşatmak lazım