Cenetteki ‘Sevinç Sarayı’

Hakan SERBEST
15 Aralık 2022

Kendi için evlenmek kolay olduğu hâlde evlenmeyen kişi benden değildir.” (Beyhakî, Şuâb, VII, 338/5095)

Evlenin, çoğalın! Çünkü ben (kıyâmet gününde) diğer ümmetlere karşı sizin (çokluğunuzla) iftihar edeceğim!” (Abdurrezzâk, el-Musannef, VI, 173; Beyhakî, es-Sünenü’l-kübrâ, VII, 131)

Kim evlenirse imanın yarısını tamamlamış olur; kalan diğer yarısı hakkında ise Allah’tan korksun!” (Heysemî, IV, 252)

Diyeceksiniz ki bunlar ne, niye yazdı, yazısına niye bunlarla başladı. Bunlar 18 bin alemin Mustafası, insanların en şereflisi, yüce Rabbin habibi yani sevgilisi Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (SAV) sahih hadisi şerifleri. Dikkat ederseniz tamamı evlenme ile ilgili. Daha da fazlası var ancak ben okunması ve anlaması en kolay olanları seçtim.

Türkiye’de insanlara ‘Bu kadar olur mu? Bu nasıl vicdansızlık. Bunlarda hiç Allah korkusu yok mu? Anne babalık bu mu? Müslmanlık bu mu?’ dedirten bir olay yaşandı ve yaşanıyor. 6 yaşındaki sabinin kocaman bir herifle evlendirildiği ve nikahlarının da sözüm ona Allah yolunda giden bir tarikat liderini tarafından kıyıldığı gerçeğinden bahsediyorum.

ATEİSTLERİN YÜKSELİŞİ

Bunlar Müslümansa ben değilim’ hamasetiyle yazımı sürdürecek değilim, ancak şunu söylemekte fayda görüyorum. Bu tür mahlukatlar dinlerin en hayırlısını kendilerine göre yorumlayarak dinimize en büyük kötülüğü yapıyorlar. İnananların kendini daha rahat hissettiği, ibadetlerini daha rahat yaptığı iddia edilen son 20 yılda dinsiz genç sayısındaki artış dikkatinizi çekiyor mu? Sizce bu gidişatın bu yapılanlarla hiç ilgisi yok mu? Üç kişinin bir arada Kuran-ı Kerim’i okumasının yasak olduğu iddia edilen dönemlere dönelim demiyorum ancak sanki Müslümanlar daha mı samimiydi? diye sormaktan da imtina etmiyorum.

Buraya kadar dinimizin bakış açısıydı kendime göre. Peki ya insanlık. Hangi anlayış, hangi yürek, hangi vicdan 6 yaşındaki bir kız çocuğunu gelin, kadın hatta cinsel bir meta olarak görür. Dünya ülkeleri çocuk pornosu konusunda inanılmaz hassas davranırken, çocukları müthiş bir koruma altına almış iken, Türkiye’de her şey ortada, kanıtlar toplanmışken halen yargılamanın yapılmamış olması, koca, baba ve anne demekten iğrendiğim bu üçlünün hakim karşısına çıkarılmaması, daha önce yani yıllar önce kovuşturmaya gerek olmadığı kararının alınması, kemik yaşı büyük birinin kız çocuğunun yerine kemik ölçümüne sokulması ve en ilginici yargılamannı önümüzdeki 5 ay içerisinde yapılacak olması. Yahu bırak elinde ne varsa. Bundan önemli dava mı olur. Ülkeni korumanın ilk adımı çocukları korumaktır. Yap mahkemeni balık hafızalı milletimizin bu konuyu unutmasını mı bekliyorsun? Ver en ağır cezayı, soğut tüm ülkenin yüreğini.

Ezcümle: Cennetteki “Sevinç Sarayı”na, ancak çocukları sevindirenler girer.

Hz. Muhammed (SAV)

savas

Yeni nesil savaşlar

İzleme kardeşim