Ceza almamak için maça gitmediler

Metin AYDINOĞLU
28 Ocak 2020

Yok böyle bir zeka, yok böyle bir akıl. Göztepe’nin Bornova Aziz Kocaoğlu Stadı’ndaki son Cemil Usta Sezonu Süper Lig, son Ziraat Türkiye Kupası maçları. Seyirci sayısı diğer maçlara göre azdı. Soğuk desen soğuktan mı korkacak Göztepe taraftarı, sınav desen sınavı ekerler, ceza almışlardır desen yok o da olmaz, öncesinde öyle bir maç yok. Valla şeytanın aklına gelmez, merak işte. Araştırdım, Göztepeli arkadaşlarıma sordum. Meğer yeni stattaki ilk maça gidebilmek yanlışlıkla da olsa yanındaki yüzünden ceza almamak için her iki maça gitmemişler. Saygıyla eğiliyorum, gururumuzsunuz. Nerden nereye hayırlısı olsun, 1988’de o şartlarda zor şartlarda emek veren stat amiri, personeli, emektarı Hasan Amcamızı şükranla, minnetle anıyorum. Hasan Amca’dan GAGS’a, haydi Avrupa’ya, şampiyonluğa.

AŞİNA YÜZLER VE SPOR

‘…Namık Kemal Lisesi delikanlısı, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu operatör doktoru. Gazi Hastanesi Başhekimi olarak hayatını armağan etti insanlara. Altınordu ateşini yaktı arkadaşları ile bir sıra neferi gibi. Babam Cevat Aga’nın da can dostu benim de can abimdi Salih Mertan !. Basmane, Altınpark, Tilkilik, Dönertaş, Kordon, Alsancak, İzmir tribünler yokluğuna ne kadar dayanacak ?…’ Salih Başkan’ın Vasiyeti, sayfa 200, Aşina Yüzler, Atilla Köprülüoğlu. Sportif, sanatsal bir kitap. Spor sayesinde daha çok tanınan, sporla iç içe yaşayan, faal olmasalar da sporun ruhunu, dinamizmini sanatına yansıtan sporu yaşayan, yaşatan, aramızdan ayrılan aşina yüzler, bu kitapta. Ali Artuner, Bülent Buda, Cruyff, Erol Baş, Lefter, Metin Oktay, Nevzat Güzelırmak, Sait Altınordu, Op.Dr.Mahmur Salih Mertan, Vedat Okyar, Tayyar Özdemir, Uğur Dündar, Okan Yüksel, Erdal İzgi, Sancar Maruflu ve daha nice isimler. Vefat edenlerimize rahmetle, şükranla, yaşayanlarımıza da sağlıklı ömürlerle. Kaleminize sağlık Atilla üstadım, siz de bir aşina yüzsünüz, bu da benden gelsin.

MÜDÜRLERİM, DÜNÜR OLDU

Yeni Asır’da birlikte çalıştık, gece yarılarına kadar, hem de stres yüklü ortamda, birbirimizi hiç kırmadık, işimizi yaptık. Ege’de Sonsöz’de yazıyorlar şimdi. Abdi Karagözoğlu Spor Müdürüm, Muhittin Akbel sağ kolu, gönlümün her daim müdürü, rahmetle, minnetle anıyorum Lütfi Çelik ağabeyim de sayfa sekreteri. Harika işler yaptık, arşivlere bakabilirsiniz. Evlatlarının doğduğu günü, çocukluklarını bilirim. Yıllar su gibi geçti, şimdi ikisi de dünür oldu, kayınpeder, baba oldu, dede olduklarını da görme umuduyla. Ece Akbel – Burak Şakir Özdemir ile Oğuz Karagözoğlu – Fatma Terlemez çiftlerine mutluluklar, evlerinde huzur diliyorum. Taze dede adaylarını da kutluyorum, iyi ki sizleri tanımışım, sevmişim müdürlerim.

MANAV ALİ ŞENER’DEN DESTEK

66 yaşında bir camia, Gaziemir Gençlik Spor Kulübü, centilmence şampiyonluğa koşuyor. Alınteriyle karda kışta ayazda, ekmeğinin peşinde olan bunca yıllık Gaziemirli esnaf Ali Şener de destek veriyor. Gaziemir gibi çok gelişen bir yerleşim merkezinde 3.Lig takımı olmalı. Karşıyakalı emektar futbolcu Enver Kapı da futbolu bilen, yaşayan, hisseden bir spor adamı. Hal böyle olunca yeşil-beyazlılar, engelleri bir bir aşıyor. Buca Zaferspor’a da Torosgücü’ne de başarılar diliyorum, hak eden kazansın, emek veren, başka yollara sapmayanlar murada ersin.

HOŞ GELDİNİZ BÜLENT HOCAM

Ciddi sağlık sorunu yaşadı, ameliyat oldu, şimdi iyi maşallah, çok şükür, Bülent Meralbaysal, futbolumuzun gerçek emekçilerinden. Saha komiserleri derneğini yaşatanlardan, futbol hakem gözlemcisidir Bülent hocam, hakemden de insandan da iyi anlar. Evden çıkmaya çok sevdiği futbol sahalarına, organizasyonlarına katılmaya başladı, sizleri aramızda görmek çok güzel canım hocam, şifalar diliyorum, seviyorum siz.

thyden-elaziga-ek-sefer-150-tl-sabit-fiyat

Deprem bölgesinde mazeret izni

Sabahattin Ali şiirleri