CHP İzmir teşkilatı gün sayıyor

Yunus KARAKAYA
26 Kasım 2021

CHP İzmir teşkilatı yeni binasına taşınmak için gün sayıyor. Alsancak Devlet Hastanesi arkasında yer alan yeni binanın açılışı için geri sayım başladı.
Sürekli önünden geçtiğim ve ne zaman açılacağını merak ettiğim yeni CHP İzmir İl Binasını gezip görmek nasip oldu.
Her zaman olduğu gibi iş çıkışı yine CHP İzmir İl Başkanlığı’nın yeni binasının önünden geçerken, değerli hocam ve hemşerim Recai Şeyhoğlu’na rastladım.
Ayaküstü sohbet ederken Recai Hocamın da güzel bir amaç için orada bulunduğunu öğrendim.
Rahmetli annesinin adını taşıyan Rasime Şeyhoğlu kütüphanesini bu sefer CHP İzmir İl Binasının içine kurmuş. Recai Hocam önce CHP İzmir Teşkilatının yeni binasında kısa bir tur attırdı, sonra annesinin adını taşıyan kütüphaneyi gezdirdi. Bu sırada yıllardır görmediğim çalışma arkadaşım CHP İzmir İl Başkanlığı basın danışması Sait Çelik ile de kısa bir hasbihal etme fırsatı buldum.
Önümüzdeki günlerde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile açılacak olan binanın yapımında kimlerim emeği geçtiyse hepsini teker teker tebrik ederim. Ama asıl tebrik İl Başkanı Deniz Yücel hak ediyor. Partisine hem yeni bir bina kazandıran bir il başkanı olarak, hem de kütüphane kazandırdığı ve Rasim’e annenin adını ölümsüzleştirdiği için Deniz Yücel’i ve ekibini bir kez daha kutluyorum.


KARARI FIRINCILAR ODASI VERMELİ
İzmir Fırıncılar Odasında seçim heyecanı başladı. Başkan adaylarından Hasan Atmaca Line Medya’ya ziyaretimize geldi. Kendisiyle seçimler ve fırıncıların sorunlarını konuşma fırsatı buldum.
Tabii gündemimiz ekmek zammı ve unlu mamul yerlerinin ekmek satması konusuydu. Başkan adayı Atmaca, “Ülkemizde perakende satış fiyatı komisyonlarca belirlenen tek ürün ekmek. 5’li komisyon ekmeğin perakende satış fiyatını belirliyor. Tarife komisyondan geçerse Bakanlığa sunuluyor. Bakanlık ise bir ay içerisinde karar veriyor. Karar olumsuz ise komisyon tekrar toplanıyor. Olayın trajik yönü yeni fiyat belirleninceye kadar fırıncı esnafımızın maliyeti artıyor. Bu yanlış sistemle fiyatının belirlenmesini ortadan kaldırıp esnafın mağdur olmasını önleyeceğim” dedi.
Hasan Atmaca fırıncıların bir diğer sorununa ise şu sözlerle dikkat çekti;
“İzmir’de bugüne kadar çözülemeyen “Unlu Mamuller” adı altında açılan yerlerin ekmek satması. Bu yanlış uygulamayı seçildiğim de ilk yapacağı iş olarak görüyorum. Bu yerler ya kendilerini fırın şartlarına, fırıncı esnafımızın uyduğu tüm yönetmeliklere uyacak, ya da ekmek satmayacak. İzmir Fırıncılar Odası’nın 8 bölgede semt temsilciliklerini oluşturup, odasına hemen ulaşmasını sağlayacağız. Anlattığım tüm bu sorunları ekibimle birlikte bir yıl içinde çözerim.”

Defne

Tutun artık Defne’nin ellerinden…

Adaletin bu mu dünya