CHP’li belediyelerde neler oluyor?

chpde-muharrem-ince-istifalari-350-kisi-birden-ayrildi
Yunus KARAKAYA
7 Mayıs 2021

Urla Belediye Başkanı Burak Oğuz FETÖ’den tutuklandı.
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman nitelikli dolandırıcılıktan görevden uzaklaştırıldı. Küçükçekmece’deki parkta PKK sembollerini andıran görsellerle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, Belediye Başkan Yardımcısı ve Park ve Bahçeler Müdürü görevden uzaklaştırıldı. Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy yolsuzluk soruşturmasından tutuklandı. Yapılan seçimin ardından Başkanlık koltuğu AK Parti’ye geçti.
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un ölümün ardından yapılan oylamada tartışmalı şekilde  kılpayı CHP’li Mithat Tekin başkan oldu. Tekin ve Cumhur İttifakı adayı Özgür Erman Çağlar’ın yarıştığı seçimi CHP’li Tekin üçüncü tur sonunda kazandı. CHP’nin yine fire verdiği seçimlere ise AK Partinin’nin ‘Oylar fotoğraflanıyor’ iddiası damga vurdu. AK Parti kanadı seçimleri mahkemeye  taşıdı. Mahkemeden çıkacak sonuç merakla bekleniyor ki ben iptal edileceğini düşünüyorum.
Seçim sonrası CHP’den istifa edip AK Parti’ye geçen meclis üyesi Mustafa Akbıyık’ın ardından, DEVA Partisi’nin ilçedeki tek meclis üyesi İlknur Demirtaş da AK Parti’ye geçti
Yani demem o ki, eğer seçim tekrarlanırsa CHP başkanlık koltuğunu AK Parti’ye kaptırabilir.
CHP İzmir İl Yönetimi  Torbalı sorununu halletmeden Menderes  Belediyesi’nde skandal baş gösterdi
Bildiğiniz gibi Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar’ı CİMER’e şikayet ettiği iddia edilen Belediye Başkan Yardımcısı Gürsel Rüzgar  görevinden alındı.
Bu olay çok su götürür. Eğer konu daha fazla derinlemesine incelenirse başta Başkan Kayalar olmak üzere bir çok ismin başı derde girecek gibi görünüyor.
Bir de M.A.’nın gayri yasal işler yaptığı iddiaları da var gündemde.
Rüzgar ile M.A. çekişmesi arasında kalan Kayalar’ı zor günler bekliyor.
Aldığım duyumlara göre Gürsel Rüzgar gördükleri yanlışları CİMER’e iletmiş.
CİMER’e iletilen dilekçelerin medyanın eline geçmesi ise ayrı bir konu.
Eğer CİMER’e verilen dilekçeler böyle elden ele dolaşacaksa kimsenin devlete güveni kalmaz.

DEĞİŞİM ŞART
Üyesi olduğum İzmir Gazeteciler Cemiyeti bayram sonrası seçimli genel kurula gidecek. Bildiğiniz gibi mevcut yönetimin bir partinin arka bahçesi gibi davrandığını düşündüğüm için istemeyerek de olsa çok sevdiğim Cemiyet’ten uzak duruyorum.
Şimdi yeni bir döneme giriyoruz.
İlk izlenimlerim 3 listeli bir seçim olacak
Eğer son anda bir değişiklik olmazsa Dilek Gappi, Murat Atilla ve Mustafa Yılmaz’ın listeleri bu seçimlerde yarışacak. Bir birinden değerli bu 3 isimden hangisi kazanırsa kazansın İGC’yi eski güçlü günlerine götüreceğini, üyelerine siyasi düşüncelerinden dolayı ön yargılı davranmayacağına inanıyorum.
İnsanlar ve partilerle kavga eden değil, herkesi kucaklayan bir cemiyet yönetimi oluşturulacağını düşünüyorum.
Gazetecilerin gerçek haklarını kazanmaları için çalışacaklarından şüphe duymuyorum.
Evsiz gazetecileri ev sahibi yapmak için gerekli çalışmaları hayata geçirmelerini diliyorum.
İşsiz ve emekli gazetecilere biraz da olsa nefes aldıran yılbaşı ve Ramazan bayramlarında verilen yardım çeki uygulamasını tekrar hayata geçirmelerini bekliyorum.

loto-sayilari-5-6-7-8-9-10

2+2 x (6×6)=? Yandın çık!

Karalama, şüphe olmasın adalet, hak eden kazansın