Çırakoğlu’nun asaleti, MasterChef’in Emir’i

cirakoglunun-asaleti-masterchefin-emiri
Metin AYDINOĞLU
30 Temmuz 2020

FİFA kokartını taktı Süper Lig’in en zor maçlarında yardımcı hakemlik, diğer liglerde düdük üfledi, yıllarca. Hakemlikte çok feyz aldığım bir insandır, kibardır, asildir, vatanseverdir çok da dürüst ve de namusludur. Yaşadım da biliyorum. Sonra işlerine gelmeyenler iftira attı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en şerefli subaylarından biri olan sevgili Engin Çırakoğlu’na çamur attılar, iz bırakmaya çalıştılar. Ama o çamur bu kez kendilerine yapıştı kaldı hala daha ıslak duruyor öylece. Hapis yattı, sabretti, hakları iade edildi, bir kez daha rütbe yükseltilerek Tümgeneral oldu. Çok sevindim, adalet yerini buldu. Bir önerim var MHK Başkanlığı boş adam işi ama. Engin hocam çok yoğun haliyle, MHK Başkanı olmalı. Çok adil bir insan, hakkıdır, onu da alacaktır. Tümgeneral MHK Başkanımız da olsun, tebrik ederim, haydi hayırlısı.

EVLAT ELİDEMİR MASTERCHEF’TE

Kral adam, İzmirspor’un emektar kaptanı, Diş Hekimi, merhum Hasan Elidemir ağabeyim ile gazeteci Yücel Öziçer’in evladı Emir Elidemir, TV8’de yayınlanan MasterChef yemek yapma, sofra hazırlama yarışmasında mücadele veriyor. Umarım hedefine ulaşır. Kazanmasını istediğim, arzuladığım genç kardeşim Emir’in teyzesi gazeteci arkadaşım Öncel Öziçer, amcası da eski futbol hakemi kardeşim Prof.Dr. Okan Elidemir. Yolun açık olsun Emir evladım, pişirdiğin yemek olsun, aş olsun.

ZATEN BÖYLE OLMALIYDI

Amacımız üzüm yemek her zaman olduğu gibi, bağcıyı dövmek değil. Kimseyi de kınamadım, özel hayatına da asla müdahale etmedim, etmem. Gündeme getirdim. 10 yıl önce vefat eden Süper Lig Hakemi, İzmir Futbol Hakemleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı, Emekli Astsubay Hamza Alan hocamın kabrinin durumuna çok üzülmüştüm çook. Kısa sürede ses getirdi ve ailesi konuyu halletti, şimdi yakışan bir mezarlık var atık, içime sindi, olması gereken de buydu, teşekkür ediyorum.

viruse-cizgilerde-bakan-bir-sergi

Virüse çizgilerde bakan bir sergi

mecliste-korona-onlemleri

Siyaset ve yengeç sepeti