Çözün artık şu sorunu!

Yunus KARAKAYA
25 Eylül 2020

Kardeşim yıllardır süre gelen nedir bu İnciraltı sorunu, bir türlü çözülemiyor?
İktidar mı suçlu, yoksa yerel yönetimler mi suçlu?
Bir araya gelin, İncialtı sorununu çözün de İzmir güzel bir turizm merkezi kazansın.
İnciraltı sorununu AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’ya sordum.
Konuşmalarından anladığım kadarıyla o İzmir’in meşhur ‘istemezükcüleri’ yine devrede…
İzmir’in önünü açacak projeler ne zaman planlanlansa ‘istemezükcüler’ hemen ayak oyunlarına başlıyor.
Yeter artık, düşün şu İzmirlilerin yakasından kardeşim!
Gelelim AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile yaptığımız sohbete.
Kendisiyle birçok konuda sohbet ettik. O özel röportajı önümüzdeki günlerde gazetemizin sayfalarında bulabilirsiniz.
Ben bu yazımda sadece İnciraltı konusuna değinmek istiyorum.
Kaya, “İzmir’imizin yıllardır çözülemeyen, kronik problemi haline gelmiş İnciraltı imar sorununun çözümüne yönelik çalışmalarımızda bugün önemli bir safhayı geride bıraktık. İl Toprak Koruma Kurulu, İnciraltı’nın planlanması hususunda olumlu görüş verdi. Sadece İnciraltı’nı ve bölgedeki toprak sahiplerini değil, tüm İzmir’i ilgilendiren bu önemli problemin çözümü yönündeki güçlü irade hepimiz için sevindiricidir” açıklamasında bulundu.
İnciraltı konusunda kendisini eleştiren Kaya, “İnciraltı’nın sağlık ve termal turizm temalı planlanmasıyla birlikte tüm kent kazanacak. İnciraltı’nın planlanması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

MUHSİN YAZICIOĞLU’NU SİLEMEZSİNİZ

BBP’de genel başkanlık yarışı tartışmalar arasında devam ediyor. Ama kulağıma iyi şeyler gelmiyor.
Hatta öyle iddialar var ki bazı kesimler şehit Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini partiden sildirmek için kolları sıvamış. Partide’deki Muhsin Yazıcıoğlu’nun emaneti isimleri partiden ihraç etmek için planlar yapmaya başlamış. Şunu unutmayın kardeşim, vatan ve millet aşığı bir dava adamı olan rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun ismini ne partiden ne de Türk siyasi tarihinden silmeye ne sizin ne de sizin ağababalarınızın gücü yeter.
Bu arada Genel Merkez’den bazı isimlerin Muhsin Yazıcıoğlu için hayatını bile ortaya koyan Alperen Ocakları Ege Bölgesi eski Başkanı Necat Sümbül’e aba altından sopa göstermiş. Yaşanan bu olaya BBP eski İl Başkanı Ahmet Bereket büyük tepki gösterdi. Bereket sosyal medya hesabından tepkisini şu sözlerle dile getirdi:

BBP’nin kurumsal kimliğine bir şey söylemez ancak sen ve senin gibiler de Cennet mekanla yol yürümüş gerçek BBP’li dava adamlarına laf söyleyemez, susturamazsınız. Buna ne cürmünüz yeter ne de güvendiğiniz ağa babalarınızın gücü yeter. Sen kalkacaksın Necat Sümbül gibi bu dava uğrunda ödemediği bedel kalmamış insanları mahkemeye savcılığa vermekle aklınca korkutacaksın ben ya da benim gibiler sana tepki gösterdi diye BBP tarihinde sizin döneminize kadar neredeyse hiç olmayan bir usulle 50 kusur kişiyi savcılığa vereceksin ve zannedeceksin ki bizlerde bundan korkup susacağız.

Yıldızlar da kayar…

ocak-ayi-burs-ve-kredi-odemeleri-basladi

Emekli aylığı durdurulan veya kesilen emekli neler yapabilir?