Daha da canlı çokça ışıltılı!

Özgen YILDIRIM
7 Mart 2021

Kolajen kemiklerde, kaslarda, ciltte ve tendonlarda yer alan insan vücudunda en bol bulunan proteindir. Vücudu bir arada tutan yapıştırıcı olarak düşünebilirsiniz. Kolajen ve elastik lifler zaman ve çevresel faktörlere bağlı olarak parçalanır. 30 yaş sonrasında her yıl yüzde bir kolajen kaybı yaşanır. Vücudun kendi hyalüronik asit miktarı ve işlevi değişir. Sonuç olarak; cilt kalitesi düşer; elastikiyeti azalmış, mat ve kuru cilt görünümü belirginleşir. Cansız ve ışıltısız görünen cildin daha canlı, daha pürüzsüz, ifade kaybı yaşamadan geri kazanılmasının etkili ve güvenilir yollarından biri Somon DNA tedavisi…
DNA Somon Mezoterapisi içeriğindeki saf hyalüronik asit ve somon balığı sperminden elde edilen DNA moleküllerinin cilt altına enjekte edilmesiyle ciltte hücre yenilenmesi sağlanır.  Somon DNA tedavisi ciltte hızlı bir gençleştirme ve canlandırma etkisi yaratır. Çünkü Somon DNA tedavisi içeriği vücudun eksilen ve yerine takviyesi gereken doğal elemanlarıdır. Temelde hyalüronik asit cilt bağ dokumuzun temel maddesi ve nem dengesini sağlayan etkendir; somon balığı sperminden elde edilen DNA molekülleri de insan DNA’sıyla benzer yapıya sahip hücre yapımına destek polinükleotid olarak adlandırılan destek maddedir. Somon DNA somon balığı sperminden yüzde 95 saflıkla üretilir.
Cildin kaybettiği nemin yeniden kazandırıldığı tedavi prosedürü sayesinde yeni kırışıklıkların önlenmesi sağlanır. Bu tedavi ile stres, hava kirliliği, sigara, alkol ve güneşin zararlı ışınları ve geçen yılların ciltteki olumsuz etkilerini ortadan kaldırılabilir.
Somon DNA’nın cilde verdiği parlak ve aydınlık görünüm yanında, cildin sıkılaşması, elastikiyetinin artması ve nem kazanması da önemli etkileridir. Ciltteki temel yapı taşı olan çoğu vitamin ve protein ihtiyaçlarını sağlayan Somon DNA tedavisi, doğal onarım yapan ve cildin gençleşmesini sağlayan bir yöntemdir.
Temelde hyalüronik asit cilt bağ dokumuzun temel maddesi ve nem dengesini sağlayan etkendir; somon balığı sperminden elde edilen DNA molekülleri de insan DNA’sıyla benzer yapıya sahip hücre yapımına destek polinükleotid olarak adlandırılan destek maddedir. Zamanla yıkım yaşayan cildin gençleştirilmesi ve onarılması için Somon DNA cilt altına enjekte edilir. Ciltteki temel yapı taşı olan çoğu vitamin ve protein ihtiyaçları karşılanmış olunur.
Somon DNA tedavisinde her uygulamadan sonra ciltte biraz daha canlılık gözlemlenir. Somon DNA uygulaması sonrasında hastalar her sabah daha parlak ve aydınlık bir ciltle uyanırlar. Hücre yenileyici olan somon cildin kolajen, elastik liflerini artırarak sarkmasına engel olur, elastikiyet kaybını azaltır. Başta göz çevresi olmak üzere kırışıklıkları hafifletir. Somon DNA makyajsız da ışıldayan bir cilt görünümü sunar. Cildin ihtiyacına bağlı olarak uygulanacak 3 ila 4 seanstan sonra kesin etkileri görülür.

Denetim mi?

Bursa’da çevre sokağı betonla kuşatılacak