Dayanışma bu günler için var!

Kazım ERKMEN
12 Eylül 2020

Geçtiğimiz hafta cumartesi gecesi memleketim Bayındır, çok büyük bir felaket atlattı. Erken davranılmasaydı belki de 13 aile cayır cayır yanacaktı. Allah korudu.
Bayındır’ın son yıllarda yaşadığı en büyük yangından bahsediyorum. Aman Allahım o ne geceydi öyle. İzmir yolu üzerindeki 4 katlı apartman cayır cayır yanıyordu. Ortalık kızıla boyanmış, göz gözü görmüyordu.
İlk etapta doğalgaz patlaması olarak anlaşılan yangının, binanın altındaki bir işyerinde depolanmış plastik çiçek saksılarının bir sebeple tutuşması ile başladığı anlaşıldı. O plastik malzeme ölüm kusuyordu.
Cehenneme dönen caddede herkes bir şeyler yapmak için canhıraş savaşıyor, ellerinden bir şey gelmeyenler de feryadı figan ediyordu. Alev topuna dönen binada 14 ailenin yaşadığı biliniyordu.
Çok şükür, yangın başlayınca bu ailelerden 13’ü her şeylerini bırakarak binayı terk etti. Sadece bir dairede bir kadın ve bebeği kalmıştı. Alevler aşağı katlardan yukarı doğru çıktığı için de o kadın bebeği ile aşağı inip kendilerini kurtaramıyordu.
O dakikalarda, yangın alanına gelen Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen’in feryatlarını unutmak mümkün mü? Genç Başkan, merdiveni olan bir itfaiye aracı arayışındaydı.
Onun feryatları yerini buldu, olay yerine gelen Büyükşehir’e bağlı itfaiye araçlarının alevlere müdahalesi ile yangının söndürülmesine çalışılırken, kadın ve bebeği de kurtarıldı. Büyük bir badire atlatılmış, ölen ve yaralanan kimse olmamıştı.
Buraya kadar, “Büyük geçmiş olsun” demekten başka bir çare yok. Allah bir daha böyle bir felaket yaşatmasın. Ancak, bundan sonrası çok daha önemli. Çünkü o apartmanda ikamet eden 14 aile, canlarından başka neleri var neleri yok kaybettiler.
Bu noktada, Bayındır Kaymakamı Sayın Mehmet Ali Öztürk’ün de desteği ile Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen, belediye olarak bir kampanya başlattı. “Şimdi Destek Zamanı” başlığı altında, yaraları sarmayı amaçlayan kampanyada iki ayrı bankada bağış hesabı açıldı.
Kampanyanın açıldığı gün bunu haberlerimizde yer verdik. Ancak ben önemli gördüğüm için bir kez daha köşemden duyurmayı görev biliyorum. Bu nedenle, hesap numaralarını bir kez daha burada yayınlıyorum. Kardeşim Başkan Uğur Demirezen’e ve Değerli Kaymakamımız Mehmet Ali Öztürk’e teşekkür ediyorum.
Burada, bir teşekkür de CHP Bayındır İlçe Başkanı Kıymetli Ağabeyim Behzat Aydilek’e. Kendisi, Başkanımız Sayın Tunç Soyer’in de bilgisi dahilinde hemen Büyükşehir Belediyesi’nin imkanlarını seferber etmiş.
Gerçekten dayanışma bu günler için vardır. Herkesin bu kampanyaya karınca kararınca destek vermesi insanlık görevidir. Çiçek diyarı Bayındır’ımıza tekrar geçmiş olsun.

uzaktan-egitimde-sartlar-esit-olmali

Fırsat eşitliği nerede kaldı?

macron-haddini-asti-turkiyeye-yaptirim-uygulamaliyiz

Doğu Akdeniz ve Macron’un Hitler düşüncesi!