Derbileri özlemişiz

Aycan SUPHANDAĞLI
22 Eylül 2022

Neredeyse aylar sonra bir İzmir derbisi izledik. Aslında hazırlık döneminde de Göztepe ve Altınordu karşılaşmıştı ama lig ciddiyeti hazırlık karşılaşmalarında olmuyor. Eh, geçtiğimiz yıl Süper Lig’de de derbi vardı…
Derbiye daha iyi başlayan ev sahibi Göztepe oldu. Hep neredeyse tamamı dolu tribünlere oynayan takım sahada rakibiyle eşit olsa da o desteği arkasına alınca daha farklı oynamayı başarıyor. Bir de sarı kırmızılıların teknik direktörüyle yollarını ayırdıktan sonra yeni biriyle anlaşmadan maça çıkması dezavantaj olarak görülebilirdi. Yine de takımı maça iyi hazırladıklarını söyleyebilirim. Sezon başladıktan sonra yapılan transferlerin takıma alışma süreci, bence çok da iyi geçmeyen kamp dönemi derken artık Göztepe daha iyi oynayarak sonuca ulaşmayı başaracak. Galibiyet golünün penaltıdan gelmesi bir çok şeyi özetliyor ama Göztepe’nin zaten skor üretecek pozisyonlara girememe problemi hep vardı. Sadece bu sorunun her hafta daha da azaldığını görüyoruz. Yine de takım hala potansiyelinin yüzde yüzüne gelmiş durumda değil.
Altınordu’nun maçlarını Bornova’da oynamasından dolayı gidemiyoruz, çok fazla izleme fırsatı bulamadım ama bu oyunla devam edilirse sezon sonu çok iç açıcı gözükmüyor. Hüseyin Eroğlu’nun ayrılmasından sonra farklı bir yola giren takım zihniyet değişmemesine rağmen oyun anlamında geriye gitmiş. Parlayan her oyuncu başka kulüplere gönderilince takımın gücü düşüyor. Lig uzun bir maraton ama görünen köy kılavuz istemez.

MİLLİ ARA
Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig’de milli ara dönemi başladı. E tabi özleyeceğiz, her hafta bir stada gidip maç izlemek çok iyi geliyordu, görmek isteyen için görülecek hep oralarda bir yerdedir, gözden ırak olan her zaman gönülden ırak olmayabilir. Milli Takım’a başarılar diliyorum. Onlar kazanacak, biz sevineceğiz.

Her sabah farklı bir şehirde uyanmak ne kadar güzelmiş!

Yeniden Refah hazır mı?