Devlet neredeydi?

Yunus KARAKAYA
5 Mart 2021

Mart ayı geldiğinde içimi bir hüzün kaplıyor. En çok sevdiğim, ikinci babam olan gazeteci Emre Özdestan’ı 8 Mart’ta kaybettim. Sonra değerli abim ve dostum BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun yine bir mart ayında şehit verdik.
Türk siyasi tarihinin son kırk yılında etkin ve seveni sevmeyeninden çok olan, Büyük Birlik Partisi Kurucusu Muhsin Yazıcıoğlu, beş arkadaşıyla birlikte 25 Mart 2009 tarihinde Keş Dağı’na düşen helikopterde hayatını kaybederek şehit düşmüştü
Muhsin Yazıcıoğlu’nun annesi merhum Fidan Yazıcıoğlu, hayatta iken oğlu hakkında söylediği “Çocuklarım arasında en az onu gördüm. Devlet, millet çağırıyor der giderdi. Oysa o bir defa devleti bekledi, gelmedi” şeklinde söylediği sözü her okuduğumda yüreği yanıyor.
Aradan yıllar geçmesine rağmen suikasti çözmek için BBP’liler nerede?
Muhsin Başkan sayesinde makam koltuklarına oturanlardan neden ses çıkmıyor?
25 Mart’ta milletin, Ülkücülerin devlete uzanan eli, bilinmez mihraklar tarafından kar altında bırakıldığını söylememe gerek yok sanırım.
Geldiğimiz noktada hukuk içerisinde kalarak ideallerimizi kar altında bırakan, üç gün boyunca arama kurtarmada ihmali olan, suikastsa eğer ki biz öyle inanıyoruz. Parmağı olan herkesten hesap sormak devletin boynunun borcu.
Muhsin Yazıcıoğlu’nun adını kullanarak siyaset yapanlar ya katilleri bulun, ya da o makamları terk edin
O ŞEREF “UŞAK”IN

Türkiye’nin heyecanla beklediği kademeli normalleşme başladı.
Türkiye haritası düşük riskli, orta riskli, yüksek riskli ve çok yüksek riskli olarak renklere ayrıldı.
Tabii  mavi renk kategorisinde Uşak Ege Bölgesi’nin gururu oldu
Peki Uşak bunu nasıl başardı?
AK Parti Milletvekili İsmail Güneş’e göre Uşak’ın bu başarısının altında “Tarhana” yatıyor.
Güneş seçim bölgesinin “düşük riskli iller” seviyesinde olduğunun altını çizerek  “Korona virüs ile mücadelede, belki bilimsel olarak ispatı zor olan ama çocukluğumuzdan bu yana şifa kaynağı olduğuna inandığımız Uşak tarhanasının da büyük rolünün olduğunu düşünmekteyiz” diyor.
Uşak’ın çalışkan ve başarılı Valisi Funda Kocabıyık ise alınan tedbirlerin başarılı olduğunu, vatandaşların kurallara uymasının sonucunda da başarıyı elde ettiklerini dile getirdi. Kocabıyık, kentin korona virüs risk haritasındaki “düşük riskli il” olma başarısını sürdürmek için sahayı boş bırakmayacaklarını bildirdi.
Toplum Bilimleri Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan ise aşılamanın başarılı sonuçlar verdiğine dikkat çekti.
İlhan, “Uşak’ta aşılama hızımız yüksek. Bir ikincisi 65 yaş üzeri büyüklerimiz daha fazlalar ve daha çok evde kalıyorlar. Vatandaşların kurallara uymasını ayrıca tebrik etmek gerekiyor. Burada bir mavilik söz konusu” dedi.
Tabi benim en büyük endişem Afyon’dan, Kütahya’dan, Denizli’den Manisa’dan, İzmir’den  vatandaşlarımız da ‘hafta sonu burası rahat diyerek’ oraya akın etmesi.

super-ligde-27-haftanin-hakemleri-aciklandi

Evden izleme bitti odaya giremiyorlar

Hazır mısın? Dönüşüyoruz!