Doğru ellerde etkili sonuçlar

Özgen YILDIRIM
26 Nisan 2022

Sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan bir görünüm asla hayal değil. Hele de teknolojinin bu kadar geliştiği bir dönemde. Medikal estetik yöntemleri içinde en çok bilinen yöntemlerden biri olan mezoterapi hakkında merak edilenleri sizler için topladık… Öncelikle ‘Mezoterapi nedir?’ sorusuna yanıt vermekle başlayalım…

Mezoterapi, cildin ihtiyaç duyduğu vitaminler, mineraller, aminoasitler, antioksidanlar ve hyaluronik asit gibi maddelerin kombinasyon halinde cildin alt tabakalarına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilen bir ameliyatsız estetik tedavi yöntemidir. Ayrıca bu yöntem, yüz estetiği, boyun, dekolte bölgesi ve ellerde beliren yaşlanma etkilerinin giderilmesine yarar. Alkol ve tütün mamulleri nedeniyle yıpranan ciltlerin tazelenmesi yönünde de harika bir fırsat sunan bu yöntemin güneşten zarar görmüş, yıpranmış ve bakımsız ciltlerde, özensiz beslenen ve cildine bakım yapmayan kişilerde, kuruluk ya da sarkma gibi şikayetleri olanlarda iyileştirici etkisi çok yüksektir. Henüz ciltte yıpranma etkileri başlamamışken, çizgi ve kırışıklık oluşmadan önce düzenli olarak mezoterapi uygulanması, cildin yaşlanmasını geciktirir ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Tedavinin öncesinde profesyonel bir cilt temizliği yapılır. Cilde kremle lokal anestezi uygulanmasının ardından çeşitli vitamin, mineral, aminoasit, antioksidan ve hyaluronik asit gibi maddelerin kombinasyonu cilt yüzeyinden enjekte edilir. Enjeksiyonda kullanılan iğneler çok ince ve özel tasarım iğnelerdir, bu sayede işlem sırasında ağrı veya acı hissi oluşmaz. Seans sıklığı ve sayısı kişiden kişiye değişmekle beraber, 4 hafta arayla 3 seans ile başlanıp, sonrasında ihtiyaca göre 3 ayda 1 seans şeklinde 6 seansa tamamlanabilir.

Cildin durumuna ve mezoterapi uygulanan bölgeye göre değişmekle beraber çoğunlukla 2 ila 3 seansta olumlu sonuçlar ortaya çıkmaya başlar. Mezoterapi uygulamasından sonra ilgili bölge birkaç saat yıkanmamalı ve tahriş edici bir ürün kullanılmasından sakınılmalıdır. İlk 24 saat güneş banyosu yapılmaması önerilen hususların arasında…

Ayrıca şunun da altını çizmekte yarar var; hamile, felç geçirmiş, şeker hastası, çoklu ilaç tedavisi gören kalp hastası, kanser hastası ve kanda pıhtılaşma problemi olan kişilerde mezoterapi uygulanmaz. Bilinen bir yan etkisi yoktur. Hassas ciltlerde uygulama sonrası görülebilecek hafif kızarıklıklar kendiliğinden kaybolur.

Her zaman söylediğimiz gibi medikal estetik yöntemlerini de tercih ederken alanında uzman bir hekime danışmanızda fayda var.

Sağlıklı günler dileriz…

meslege-gore-asgari-ucret-mi-geliyor

Ücret bordrosunda hile nedir?

Bahar alerjisi yaşayanlar dikkat!