Düştüysek kalkarız…

Ege Telgraf Admin
25 Ocak 2023

Zor zamanların altından kalkmak bazen vakit alıyor. Hayatta beklenmedik şeyler üst üste geldiğinde direnç kırılsa da toparlanacak güç her zaman bulunur. Ne olursa olsun; sevgi, saygı ve dürüstlük baki olduğu anda bu dar zamanlardan geriye kalan yalnızlıklarımız olur. Her şeye rağmen en sonunda arkaya dönüp bakar ve ne kadar güçlüymüşüm deriz. İşte Altay için de benzer şeylerin geçerli olduğunu, olacağını göreceğiz. Birkaç yıl evvel amatöre düşmenin eşiğinden dönen siyah beyazlılar geçtiğimiz sezon Süper Lig’de mücadele ediyordu. Yanlış yönetimler, şanssızlıklar, futbol derken maddi çöküşün üstüne sportif başarısızlık eklendi. Şu anda transfer yasağıyla boğuşan, bazı oyunculardan verim alamayan ve nihayetinde 4 haftadır kazanamayan bir Altay izliyoruz. Ancak bu kadar büyük bir camia elbet yeniden toparlanacaktır. Yine İzmir ekibinin gümbür gümbür olduğu maçlarda taraftarla birlikte oluruz.
Süper Lig’de son dokuz müsabakasını kazanan, Ziraat Türkiye Kupası’nda çeyrek finale yükselen Galatasaray, Fenerbahçe derbisinin ardından yakaldığı çıkışı devam ettiriyor. Bu hep böyledir, her sezon rakibinin sahasında derbi kazanan takımlar o rüzgarı arkasına alarak devam eder. Aradaki puan farkını açtığı bu dönemde daha iyi transfer yaparak kalan haftalarda daha iyi mücadele eden takım şampiyonluğa ulaşacaktır.
Göztepe ligin ikinci yarısına çok iyi başlamasa da son maçını kazanarak yapacağı çıkışın ışığını yaktı. Ligin sonuna dek henüz çok zaman var ancak en azından Play-Off hattında kalmak zorunda olduğunun farkında tüm camia. Bu hafta sonu İzmir’de oynayacağı Bandırmaspor müsabakasından alacağı üç puan hem sarı kırmızılıların hem de ligdeki diğer takımların hesabını değiştirecektir. Takımdaki eksik noktalara transferin bir an önce yapılması gerekiyor.

İklim değişikliği ve havadan su elde etmek

sosyal-medya

Hatıra olarak kalmayan fotoğraflar!