Duygularınızın aynası mükemmel kaşlar…

Özgen YILDIRIM
25 Ağustos 2020

Üzüntü, sevinç, heyecan ve korku… Bu duyguların hepsi yaşadığımız anlarla birlikte yüzümüzden okunur. O an yaşadığımız ne varsa hepsini bir aynaymışçasına yansıtır, duygularımızı belli eder. Duygularımız her an değişiklik gösterse de normal anlarda bile takındığımız ifade bizi karşı tarafın zihninde belirli bir kareye oturtur. Özellikle kaşlarımız yüz ifademizi anlamlandıran en önemli parçalarımızdan biridir. Bulunduğu hizaya göre kişiye sinirli, şaşkın, yorgun ya da dinç bir görünüm verme özelliğine sahiptir.
Bugün sizlere son yıllarda özellikle Hollywood’da moda olmuş, daha sonraları ise herkesin hayranlığını kazanmış bir uygulamadan bahsetmek istiyorum: Fox Eyes Ameliyatsız Kaş Kaldırma.
Kim kavisli kaşlara, anlamlı bakışlara ve badem gibi gözlere sahip olmak istemez ki?
Düşük kaş sorunu bazen genetik, bazen de zamanın getirdiği deformasyon sonucu ortaya çıkabilir. Kaşların bu durumu kişide yorgun, mutsuz ve daha yaşlı bir görünüme sebep olur. Makyaj hileleri, kaş konturu gibi yöntemlerle durum düzeltilmeye çalışılsa da tüm bunlar geçici birer çözüm olmaktan ileri gitmemektedir. İşte, Fox Eyes Ameliyatsız Kaş Kaldırma yöntemiyle uzun süreler boyunca bu sorunu ortadan kaldırmanız mümkün!
Fox Eyes Estetiği, Fransız Askısı ipleri kullanılarak gözün ve kaşın hafif yukarı doğru çekilmesiyle bakışlara daha etkili ve çekici bir ifade verilmesi işlemidir. Uzun süren makyajlar, doğallığını kaybetmiş bir yüz ifadesini unutun! Fox Eyes Estetiği sayesinde insanlar hayalini kurduğu fotoğraf filtrelerindeki gibi bir güzelliğe kavuşabilir.
***
Her zaman olduğu gibi aklınızda birçok soru olduğuna eminim. Öncelikle ‘Herkese uygulanabilir mi?’ sorusunu cevaplayalım: 18 yaşından büyük, kaşlarının düşüklüğünden, gözlerindeki yorgun ifadeden şikayetçi olan kişilere uygulama yapılabilir.
Ancak uygulamaya karar verilmeden önce asıl önemli olan yüzünüzün ve göz yapınızın estetik açıdan buna uygun olup olmamasıdır. Doktorunuzla yapacağınız detaylı görüşme sonrasında bu işlemi yaptırmak isteyip istemediğinize daha net bir şekilde karar verebilirsiniz.
‘Nasıl uygulanacak?’
Geçtiğimiz haftalarda size Fransız Askısı yönteminden bahsetmiştim… Fransız Askısı ipleri kullanılarak yapılan Fox Eyes işlemi öncesinde uygulama yapılacak bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Uyuşma sonrasında kaş ve gözün ortasında kalan bölgeden özel cerrahi iplikle göz yukarı doğru çekilir. Böylelikle göze Fox Eyes şekli verilmiş olur. İşlem 30 ila 45 dakika sürer ve sonrasında iz kalmaz.
Fox Eyes Estetiği askılama uygulaması olduğu için diğer askılama işlemleri gibi kalıcılığı 1,5 ila 2 yıldır. En önemli artılarından biri de beğenilmediği takdirde geri alınabilen bir işlem olmasıdır.
Güzel gözlerimiz ve baştan çıkarıcı güzelliğimizle girdiğimiz her ortamda fark yaratabiliriz! Aklınızda kalan sorular varsa bana ulaşabilir ya da alanında güvenilir doktorlardan tavsiyeler isteyebilirsiniz… Her zaman söylediğim gibi sağlıkta uzmanlık şart!
Hepinize sağlıklı ve güzel haftalar diliyorum…

yurt-ve-pansiyon-ucretleri-alinmayacak

Emekli aylığı bağlama oranında hassas terazi

Türk edebiyatında bir derviş