Ege Telgraf kazandı

Hakan SERBEST
25 Haziran 2021

İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin, pandemi nedeniyle birkaç kez ertelenen olağan genel kurulu nihayet gerçekleştirdi. Bir önceki yönetimde de yer alan isimlerin ağırlıkta olduğu Dilek Gappi önderliğindeki Emek ve Gelecek Grubu yapılan oylama sonucu 3 yıl süreyle İzmir Gazeteciler Cemiyeti’ni yönetmeye hak kazandı. Dilek Gappi İzmir Gazeteciler Cemiyeti’nin 17. başkanı olurken, Mustafa Yılmaz’ın Özgür İGC grubu ve Murat Attila’nın Birlikte Güçlüyüz Grubu ile seçimlere iki gün kala liste oluşturan Mehmet Ali Okumuş’un beyaz listesi seçimleri hüsranla kapattı.

BÜTÜN LİSTELERDE VARDIK
Şimdi gelelim bu seçimlerin bizi ve sizi ilgilendiren kısmına. Öncelikle bu satırların yazarı kardeşiniz de Murat Attila’nın Birlikte Güçlüyüz Grubu’nda seçimlerde aday oldu. Yoğun geçen bir iki aylık sürecin, yapılan onlarca ziyaret, onlarca toplantı ve yüzlerce telefon görüşmesinin ardından yapılan genel kurulla her şey geride kaldı. Öncelikle Haber Müdürü Esra Kapar, Görsel Yönetmen Güçlü Güler, Spor Müdürü Caner Tok ve bendeniz Hakan Serbest’i değişik listelerde seçime girmeye teşvik ettiği ve desteğini esirgemediği için Ege Telgraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Sayın Aylin Suphandağlı’ya bir teşekkür borcu var. Öncelikle ben kendi adıma düşeni gerçekleştiriyor ve hastalıkta, sağlıkta, sıkıntıda, eğlencede Ege Telgraf ailesinin her üyesinin her türlü derdinde yanında olan Aylin Suphandağlı’ya teşekkürlerimi sunuyorum. Bizi destekleyen ve yapıcı konuşmalarla arkamızda duran Yazı İşleri Müdürümüz ve Gönüllerin Başkanı Aycan Pazarlı başta olmak üzere çalışma arkadaşlarımın tamamını da saygıyla selamlıyorum. Seçimler sonucu yönetim kurulu üyesi olmaya hak kazanan Mehmet Güçlü Güler’i de (Göktekin Abi) tebrik ediyorum. Bu seçimlerin en büyük kazananı demokrasiyi savunan, her listede sesini duyuran ve aramızdan birini yönetime göndermeyi başaran Ege Telgraf ailesi olmuştur.

BİRLİKTE GÜÇLÜYDÜK
Birlikte Güçlüyüz Grubu’nun bir ferdi olarak, sınıf arkadaşlarım Başkanımız Murat Attila, Okşan Attila, Melike Kişmir, Hüsniye Seval Acun ve Medat Şenay’la birlikte çalışmaktan duyduğum mutluluk ve gururla başlamak istiyorum yazımın son kısmına. Mesai arkadaşım daimi kardeşim, Spor Müdürüm Caner Tok, Mahir Dinç, Barış Yengiloğlu, Nesrin Öner, Tamer Sanverir, Cihad Taysi, Erkan Kart, Yasemin Mirahmetoğlu, Deniz Tay, Onurcan Uygur, Oya Pardak, Serkan Aksüyek, Deniz Kezer, Burcu Ilgın, Serkan Olcay Özdil, Volkan Gündüz, Serkan Selingil, Neslihan Perşembe Kulakoğlu, Filiz İçke Önal ve Mustafa Oğuz’la geçen mesailerimden de mutluyum. Bu seçimin bana kazandırdıkları yeni dostlar, yeni canlar, yeni yol arkadaşlıkları oldu. Bizi yediren, içiren, yeri geldiğinde ağrı kesicilerimizi bile hazır eden sevgili arkadaşım Okşan Attila da ayrı bir teşekkürü hak ediyor bence. Tabii ki bize oy atma teveccühünü gösteren bütün meslektaşlarıma da çok teşekkür ediyorum.
Ezcümle: Hayırlısı ise olsun diyerek başladığımız bu yolun bize hayırlı olmadığını anladık. Çünkü biz haktan, halktan ve demokrasiden yana büyüdük…

Şarkılarla bir Kazım Koyuncu geçti

Fakirin en güzel tatili!