Eğitici oyuncak deyip geçmeyin!

Yasemin EKREN
27 Nisan 2021

Çocuklar için bütün dünya bir oyun bahçesinden ibaret. Bu yaşlarda, onlar için her şey bir oyun ve eğlence anlamını taşıyor.
Özellikle küçük yaşlarda çocuklar, berrak bir zihne sahip olduğu için gördüklerini hemen kaparlar.
Çevrelerinde olan nesneleri inceler, gördüklerini analiz ederler.
Çocuklar çevrelerini keşfederken renk renk ve çeşitli tasarımlı oyuncakların dünyasına da dâhil olurlar.
Sizlere de bu uçsuz bucaksız oyuncakların dünyasında, çocuklar için en güzel oyuncakları seçmek düşer.
Sizce öğrenme ve kavrama duyularının bu kadar açık olduğu bir dönemde çocukların eline geçen her oyuncak doğru oyuncak mıdır?
Oyuncakların çocuklar üzerindeki etkileri düşünüldüğünde bu konuda en doğru oyuncak seçimi eğitici oyuncaklar olacaktır.
Çünkü bu oyuncaklar, çocukları hem eğlendirir hem de eğitir.
Eğitici oyuncaklar, çocukların bedensel ve zihinsel gelişimin en üst düzeyde olduğu yıllarda onlara rehberlik edecek en özel oyuncaklardır.
Görsel hafızayı güçlendirmek, el göz koordinasyonunu sağlamak, motor gelişimine katkı sağlamak, dikkat ve odaklanmayı arttırmak eğitici oyuncakların en önemli avantajlarıdır.
Çocuklar, lego blok setleri ile yaratıcılıklarını sergileyecek veya oyuncak mucit setleri ile araştırma ve gözlemleme yeteneği kazanacaklardır.
Çocuklar için onlarca çeşit eğitici oyuncak seçeneği mevcut. Peki, bu kadar oyuncak seçeneği içerisinde çocuğunuza en uygun eğitici oyuncağı nasıl seçebilirsiniz?
Aslında bu konuda işiniz biraz zor. Çünkü yüzlerce çeşit eğitici oyuncak bulunuyor. Fakat bu konuda seçim yaparken çocuğunuzun yaşı, yönelimleri ve en çok neyden hoşlandığına karar vermek işinizi kolaylaştıracaktır.
Çocuğunuz için en uygun eğitici oyuncağı bulmak çok kolay.
Onlara verdiğiniz bu oyuncakları “ne de olsa sadece bir oyuncak!” deyip geçmeyin. Çünkü onlara sunduğunuz oyuncaklar, onların bütün dünyasını kapsayacaktır. Çocuklarınızın bu güzel dünyasını eğitici oyuncaklar ile renklendirin…
Unutmayın her şey hayal etmekle başlar, çocuklarınızın hayal kurmasına ve hayallerini dışa yansıtmalarına izin verin…

Bu sene de düşme olmaz

“Çiftleme” yapan çocuktan muhabire uzanan yol