Ekip hazır ilgi yakışır

ekip-hazir-ilgi-yakisir
Metin AYDINOĞLU
18 Şubat 2020

En küçüğü 16, en büyüğü 19 yaşında, spor, futbol sevdalısı genç kızlarımız. Berfin Daşizi, İmminur Bulut, Yağmur Ormantepe, İrem Nur Şengül, Gonca Gülşen, Ezgi Eş, Betül Kumral, Sena Naz Köroğlu, Naz Çakın, Aleyna Çakırgöz, Simge Denizli, Elif Seyhan, Gamze Solak, Deniz Arslan, İlayda Beytur ile Aleyna Şentürk. Birlikte antrenman yapıyorlar, aralarında maç yapıyorlar, soğuğa aldırmadan, okul eğitimlerinin ağırlığına rağmen. İyi de oynuyorlar. Takımları var, adı yok, resmi değiller, bir kulübe bağlı değiller, lisansları yok. Bazı firma, sponsor arayan kuruluşlar, oynatacak sporcu bulamaz. Taşıma suyla değirmeni döndürmeye çalışırlar. Buyrun işte size sporcu, futbolcu. Bu evlatlarımıza fırsat verin, oynayacak resmi merci, lig, kulüp onların da hakkı. Destek bekliyorlar, yetenek var, sürekli oynayacakları bir kulüp istiyorlar. İçlerinden Milli de çıkarsa hep birlikte onur ve gurur duyarız.

HALİM DE GURBETÇİ OLDU

Ozan Yücel Menemenspor’da, Ertunga Kuşhan Hekimoğlu Trabzon’da, Reha Özmen Çorumspor’da, Serkan Dökme Zonguldak Kömürspor’da, Sami Uğurlu Kasımpaşaspor’da ekmeğinin derdindeler, gelecek arıyorlar. İzmir’in gurbetçi teknik direktörleri, antrenörleri onlar. Aileden, İzmir’den uzak başarılı olmak, isimlerini duyurmak, kariyerlerini yukarılara çıkarmanın peşindeler. Hepsini tanırım temiz çocuklardır, iyi insanlardır, gayri ahlaki işler yapmazlar, başarılı olmaktan başka durumları yoktur, isimlerinin kalıcı olması için. Bu kervana Halim Karaköse de katıldı, 2.Lig’de mücadele veren Gümüşhanespor’un teknik patronu oldu. Soner Arı yardımcısı, yardımcı antrenörü, Veysel Tekemen de kaleci antrenörü. İzmir kulüplerinde oynadınız, gün gelir İzmir takımlarını çalıştırmanız dileğiyle. İzmir kendi kendine yeter aslında, nasıl bakarsan öyle görürsünüz, bizden yazması. Bu isimlere dikkat.

HİLMİ OK SEZONU

Hocaların hocasının hocası idi. Bizlere hakemliği sevdiren, öğreten, yaşatan, duayendir.
Her zaman adaletten yana idi. Futbolu da iyi bilirdi. MHK Başkanlığımı da yaptı. Futbol oyun kurallarını hap yapar, içirirdi, bizlere. Ezberi değil, uygulamayı severdi, önem verirdi. Hiç unutmam bir seminerde bir soru yöneltilmişti. ‘Hocam bayrağı hangi elimizle tutmak daha uygun olur’ şeklindeydi. Pratik zekalı, bilgili, görgülü, esprili hocamızın yanıtı hafızamıza kazandı. ‘Evladım kaldırdığın bayrak doğru olsun da nasıl istersen öyle kaldır’, işte yanıt, işte kural yorum farkı. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun sevgili Hilmi hocam. Sizden sonra MHK’ye gelenleri, televizyonda gününe, isme, formaya, rengine göre yorum yapanları görünce, sizin ne kadar büyük bir insan, hoca ve eğitimci olduğunuzu daha iyi anladım. Sevgiyle saygıyla, minnetle, şükranla, hakkınızı helal ediniz. Süper Lig 2020-2021 Hilmi Ok Sezonu, sezonu olmalı, öneriyorum.

MUSTAFA ÜREN GRUBU

İzmir’in, Balçova unutulmaz, çalışkan, emektar isimlerindendi. Sessiz sedasız efendice katkı sağlardı. Düzgün bir insandı, merhametliydi, olgundu, efendiydi. Her kaybımız erkendir, ne diyelim elden ne gelir, mukadderat. Mustafa Üren ağabeyim gittiğin yerde ışıklar, nurlar içinde kal. Adını yaşatmak da bize düşer. İzmir’de fikstür çekildiğinde gruplar belirlenir. A Grubu, B Grubu C Grubu filan denir. Ne gerek var A’ya B’ye. İsim verilse daha hoş olmaz mı, unutmama adına. Mustafa Üren Grubu, Fehmi Balıkçı Grubu, Caner Dumanoğlu Grubu, Hasan Elidemir Grubu, Yıldırım Uran Grubu, Bülent Zeren Grubu, çok güzel değil mi ? Ruhları şad olsun, adları yaşasın, istek ve dileğimdir.

rezeneyi-taniyor-musunuz

Rezeneyi tanıyor musunuz?

danistay-basin-karti-yonetmeliginin-yurutmesini-durdurdu

Basın çalışanı Anayasa Mahkemesi ne diyor?